Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondják mostanában,...

Miért mondják mostanában, hogy az ásványvíz káros? Régebben mindig ajánlották de miért nem jó mostmár? Milyen káros hatásai vannak ha sokáig napiszinten fogyasztom? Esetleg amiben nem CO2 van hanem Oxigén az jobb?

Figyelt kérdés
Remélem jó a témakör, előre isköszönöm a válaszokat.
2010. aug. 10. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyat hallottam hogy a sok ásványvíz(és sör) fogyasztás vesekövet okozhat. Amúgy én is iszom napi szinten.
2010. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A sör kifejezetten jót tesz a vesének én ugy tudom.
2010. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam több helyen, hogy azért nem jó, mert a benne levő ásványi anyagok nem tudnak a vízből beépülni, hanem felhalmozódnak a szervezetben, és ezzel árthatnak. Ezért is célszerű az alacsony ásványianyag-tartalmú vizeket választani. A csapvízhez képest annyival jobb viszont az ásványvíz/forrásvíz, hogy nincs benne klór, ami öli a nélkülözhetetlen bélbaktériumokat. Természetesen a szénsavas víz nem jó, mert savasít, puffaszt, sokaknak a nyálkahártyáját is irritálja.


A mai álláspont szerint a csapvíz házi tisztítása az ideális megoldás, ez a klór nagy részét is kiszedi. Ez nem csak drága szűrőberendezéssel, de 1-2 fős háztartás esetén olcsóbb szűrőkancsóval is megvalósítható, bár abban is havonta kell cserélni a szűrőt pár ezerért.

2010. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Az egész alapja az üzlet, a pénz, a nyereség.

Gondold végig: jött a bubis ásványvíz, igyad, mert egészségsebb leszel. Később, ne a bubisat igyad, mert a szénsavmentes az egészségesebb. Javaslat: minél magasabb az oldott össz. ásványianyag-tartalom, annál jobb. Utána lebeszéltek róla, mondván, felhalmozódik a szervezetben, ezért minél alacsonyabb legyen az említett érték. A legfrissebb ajánlás: a csapvíznél egészségesebb innivaló nincs. Mikor milyen érdekek kerülnek előtérbe.

Azért tudnék pár települést felsorolni, ahol ihatatlan a csapvíz, bár nem egészségtelen, de gusztustalan. Vagy büdös, vagy zavaros, esetleg sárga. Na azt igya meg a csapvízajánló, ha tudja.

Mint mindenhol, itt is a haszon az első, és a reklámok irányítanak. Vagy mégsem, mert én azt iszom, ami jólesik.

2010. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Négy káros hatása van az ásványvíznek, ami elsőre eszembe jut, de biztosan van még több is.

1, A pénztárcád

Csővezetéket lefektetni, és ellátni vele városokat, falvakat még a tisztítás és a javítások költségeivel együtt is sokkal olcsóbb, mint palackba tölteni, raktérozni (kisker, nagyker), reklámozni. A többletköltséget meg kivel fizettetik meg szerinted? Gondolj csak bele, mennyibe kerül egy liter víz a csapból vagy a kútból, és mennyibe az ásványvíz.


2, A nem megfelelő ionösszetétel

Az emberi szervezet az elmúlt néhány százezer év alatt felszini vizek fogyasztásához szokott hozzá. Az ásványvizekben bizonyos ásványi anyagok ettől eltérő arányban találhatóak meg. Ez kúraszerűen jól jöhet néha, de hosszú távon veszélyes. Valaki azt mondja erre, hogy egy felnőtt ember szervezete képes ezt a problémát kezelni. Ez igaz, de embere válogatja. A dohányosok között is van, aki sokáig él, mégis egészségtelen, mert mások viszont belebetegszenek. Ha valaki feltétlen ragaszkodik az ásványvízhez, legalább váltogassa a márkákat.


3, A műanyag palackokból a vízbe beleoldódó szervetlen anyagok

Hetkig, néha hónapokig áll a víz ugyanabban a palckban, gyakran a napon. Szép lassan oldódnak bele dolgok.


4, A környezetszennyezés

Megveszik palackostul és kidobják. Egy részüket újrahasznosítják, más részüket nem. A Csendes óceánban pl van egy két és fél Magyarországnyi összefüggő terület, amit ilyen műanyagpalackok borítanak, és ez csak az USA nyugati partjának a szemete.


A cspvíz sem sokkal jobb. Egy barátomnál pár napja cseréltük ki a víztisztító szűrőjét. Egy év alatt étcsoki színűvé változott egy háromszemélyes háztartásban, és ez csak az, ami látszik belőle.

2010. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16.35: És elárulod, hogy te mit választottál?
2010. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

16:35 vagyok. Itthon fúrt kutas vizünk van, azt iszom. Anyukámnál vezetékes víz van, nagyon jóízű, ott azt. A barátnőmnél, kis faluban, sárgás, érdekes szagú a víz, ott nem tudom meginni (más sem), ha náluk vagyok, ásványvíz. Nagynénémnél, aki Lábatlanon lakik, ott sem tudom meginni a csapvizet, mert büdös, ott is ásványvíz.

A lényeg, hogy ahol jó, tiszta a csapból folyó víz, oké, ahol enyhén gusztustalan, ott ásványvíz. Ezért írtam, hogy azt iszom, ami jólesik. Ezért nem megyek a reklámok, ilyen-olyan szakértői vélemények után.

2010. aug. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16.07: Köszönöm. Ezt hívják úgy, hogy rugalmas stratégia. Én azért nem nagyon iszom a csapvizet, mert klóros, bár tényleg a fene tudja...
2010. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!