Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? Ez már evészavar?

Mit csináljak? Ez már evészavar?

Figyelt kérdés

Na szóval 30:2 éves vagyok (csak így engedi lol)

Ééés az evek során eléggé megromlott a kapcsolatom a taplalkozassal. Ami az elmúlt 3 4 hónapba rosszabbodott. Fogyókúrával indult le is ment 10 -11kg (meg van -5tel tökéletesen érezném magam)

Csak kicsit atfordultam a másik oldalra...nagyon keveset eszek néha az 1000 kaloria is nehezen jön össze. Amit sokszor kenus mozgok A fel hajam kihullott ami a legszarabb az egeszbe. Mit ajánlotok? Valami kezelés? Termékek? Felek ha elkezdek többet enni visszahizom. Na és ez az egész gondolkodásmod visz a sírba.hisz lehetetlen hogy most én 1500 kcaltol elhiznek (hisz még az is egy FOGYOKURAS érték konkrétan) így az anyagcserem is teljesen belassult. Iskolába nem tudok koncentralni, állandóan az ételek tervezgetesen jár az eszem, mit kéne enni ekkor még akkor és ha valami oknál fogva a napi tervem módosul teljesen ideges leszek. Naponta 10 szer is megmerem magam egy étkezés vagy wczes után is. Egesznap ezen agyalok,másoknak is erről beszélek, rányomja a bélyegét az egész hangulatomra...mi baj lehet velem? Elhatarozom hogy többet eszem aznap mégis egy joghurt és szendvics után már boghetnek annyira bűntudatom van...most hogy itt az online suli kicsit fejleszteni akarok magamon...valami ötlet? Aki szintén ezen esett át? A hajamra, illetve mit tudnék tenni egyáltalán ,kit keressek fel? Egyébként átlagos a súlyom 162 cm 55 kg. Előre is nagyon köszönöm mindenkinek aki válaszol:))



2020. nov. 17. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus kéne, jobban éreznéd magad. Esetleg még a pajzsmirigyedet is megnézethetnéd.
2020. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia! Első sorban, mivel elég fiatal vagy, így szólj a szüleidnek (ha még nem vették volna észre rajtad a változást). Egyedül semmire sem fogsz tudni menni, higyj nekem. Mondd el nekik, hogy így érzel az étkezéssel és a testeddel kapcsolatban, és nem szeretnéd, hogy ez nagyobb hatással (nagyobb hatással, mint a hajhullás) legyen az egészségedre. Evészavarral pszichológusok nem foglalkoznak, csak pszichiáterek, úgyhoz keressetek fel egyet. Vannak ingyenesek is a kórházakban (én is ilyenhez járok, de erről a későbbiekben írok bővebben) és tudom gáz meg furán hangzik, de ő ki tudja belőle “írtani” ezt az evészavaros gondolkodást. Viszont minden ilyennek egy lelki oka van, amit ha te megtalálsz és megoldod, sokat fogsz segíteni magadon.

Én is hasonlóan kezdtem, mint te. Most pedig tudod mi van? Itt állok 16 évesen a 170 centimhez 44 kilóval. Igen, 44. Az én hajam már nem is haj, hanem csak kb 2 tincs valami a fejem tetején :) Ha nem éppen heteket fekszem bent a kórházban, akkor pár naponta járok vissza mindenféle vizsgálatra, mivel a szerveim elkezdtek már leállni és a szívem is valami elképesztő lassan dobog. A hajam mellett a bőröm változott a legtöbbet. Nagyon száraz és foltos lett, ami nem túl szép látvány. Én járok a pszichiáter mellett még sima pszichológushoz is, mivel az én “lelki okom” megoldásában sajnos én egyedül nem vagyok nagyon képes. De a gyógyulás a cél!

Kívánom neked a legjobbakat, hogy meg tudd értetni a szüleiddel (mert mint látod, az enyémek túl sokáig vártak), hogy meggyógyulj mentálisan és fizikálisan is, és hogy újra tudd élvezni az ételt! A hajad miatt pedig ne aggódj, az nem fog segíteni rajta. Szedj vitaminokat és használj erősítő balzsamot. Nekem attól jobb lett, bár még mindig katasztrófa :/

Illetve kifelejtettem, hogy diedetikushoz is járok, és ha bekerülsz az orvosok “kezébe”, szerintem neked is kell majd. Ő előír egy étrendet neked, ami segít abban, hogy újra elkezdj enni. Nekem ez nagyon hatásos volt és már szépen lassan emeltük és emeljük is a napi kalóriák számát.

2020. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hajad a vitamin-, vas- és fehérjehiány miatt hullik, ezért is kellene többet enned, szedj vitaminokat is. D és C vitamint mindenképp, omega 3 is hasznos lenne, plusz valamilyen hajvitamin. Étkezés után vedd be őket.

A bűntudat az evés miatt nem normális, így igen, szerintem evészavarod van.

Győzd meg magad, hogy enned kell, hogy életben maradj és tudj tanulni, koncentrálni a suliban. Írd fel egy papírra a céljaid (a fogyáson kívül, pl. jó jegyek, szép haj, jó közérzet, egészség, főleg ilyen járvány idején), tartsd magadnál a listát, és olvasgasd, miközben eszel. Olvass utána, milyen ételben milyen vitaminok, egyéb fontos tápanyagok vannak, és egyél sok tápanyagdús ételt. Talán ha ezekre koncentrálsz (pl. hogy a húsban mennyi fehérje, B12, vas stb. van, vagy hogy egy nap mennyi fehérjére, szénhidrátra és zsírra van szükséged, hogy egészséges és fitt legyél, és ne épüljenek le az izmaid), könnyebb lesz átállítani a gondolkodásod.


Persze a 2. válasz is nagyon hasznos volt, fogadd meg a tanácsait.

2020. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem se rossz ötlet szólni a szüleidnek, esetleg szakemberhez fordulni.

Mivel lelkileg se vagy rendbe, így mindenképp érdemes ezt átgondolnod.

A táplálkozást fogd fel úgy, hogy ezzel jót teszel a szervezetednek. Valamiből kell energia neki. Próbálj megfelelő, egészséges ételeket enni és fokozatosan növelni a kalóriát(heti 100kcal kb)

Ezek azok a dolgok amivel te magad tudsz segíteni magadnak.


Ezen kívül hozzáértő szakemberek még tudnak segíteni. A szüleiddel is beszélhetsz erről, hogy segítsenek, próbáljanak akár veled azonos ételeket enni, közös étkezésekkel, pozitív élményeket szerezve a táplálkozással kapcsolatba.


Hajhullásra szedj vitamint, szerintem a béres szépségvitaminja és a hairclinic vitaminjai elég jók.

Illetve próbálj minél több vitaminban gazdag ételt enni.


Törekedj a kiegyensúlyozottság, nyilván a saját tempodba.


Nagyon sok sikert és kitartást!

2020. dec. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!