Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vas pótlásra melyik készítmény...

Vas pótlásra melyik készítményt szeditek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 25. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Vasat természetes úton is lehet pótólni, nem feltétlenül szükséges vaskészítményeket szedni.

A cékla, a brokkoli és egyebek sok vasat tartalmaznak.

Az is egy megoldás lehet, hogy egy almába belszúrkálunk 15 db alaposan megtisztított szeget, 1,5-2 órán keresztül állni hagyjuk,majd kiszedjük belőle a szegeket és az almát elfogyasztjuk.

2020. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos étkezéssel nem tudok eleget bevinni (vérképen alsó határ alatt van). Szedtem már eddig is, csak kíváncsi lennék ki mire esküszik.
2020. nov. 25. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokféle vaskészítmény van ,én a Ferro komplex kapszulát ajánlom. Ez 7 féle hatóanyagú,és mint a nevében is benne van, komplex megoldást kínál,a vörösvérsejt és hemoglobin képződéséhez. Napi adag 2*1
2020. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 k.ari válasza:
Én a Salus Floradix vaskészítményt szedem, amely mindenféle mellékhatástól mentes, és jó vérképet, közérzetet eredményez.
2020. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem Maltofer Fol 100mg/0,35 mg rágótablettát írt fel a doki (Vas/folsav). Szedtem (rágtam) néhány hónapig (talán fél évig) aztán helyreállt a vas-szintem.
2020. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A feleségemnek a szőlőmagból készült tabletta (őrlemény) oldotta meg a vashiányát. Azóta amióta szedi mindig jó a vas értéke.
2020. dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás orvosi ajánlásra ill. terápiára szorítkozni, időnkénti (félévenkénti rendszerességű) szérumvizsgálattal kontrollálva az egyensúlyi mérleget, ahol a hemoglobin és a vörösvértestek mellett extra megnéznek ezt-azt (ferritin, transzferrin-szint és -telítettség, a szabadon keringő Fe teljes vaskötési kapacitása, B12 vitamin...). Sem az alul-adagolás, sem a túladagolás nem használ az emberi szervezetnek.

Utána kell nézni, és/vagy szakemberrel konzultálni, egy apró megjegyzéssel: a súlyos vashiány nem azonos a vészes vérszegénységgel, bár létezik ok-okozati átfedés a kettő között.

2020. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Floradix vált be.


Minden vaskészítménynél fontos, hogy NE tejjel, tejtermékkel együtt fogyaszd, mert gátolja a felszívódását. A C-vitamin viszont segíti.

2020. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!