Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen víz fogyasztása a...

Milyen víz fogyasztása a javasolt hosszú távon?

Figyelt kérdés

Régen csapvizet ittam, utána Laica vízszűrő kancsóval tisztított vizet, utána vettem egy 15 ezer forintos asztali víztisztítót, majd egy kicsivel drágábbat, ez viszonylag "finom" vizet csinál, viszont az vele a problémám, hogy túl lágy (gondolom nagyon kiszűri az ásványi anyagokat), és ha csak ezt iszom, akkor mindig úgy érzem magam, hogy ki vagyok száradva, hiába iszok meg belőle többet, mint amennyi kéne.


Tapasztalt -e már valaki hasonlót?

Az alacsony ásványi-anyag tartalmú ásványvizek (pl. Mizse) egyébként sokkal finomabbak ennél a tisztított víznél, szomjoltóbbnak is érzem őket és szívesebben innám ezt.


máj. 11. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pont Mizsét iszok kb. fél éve. Jó szomjoltó, mindig friss az íze (2L, ha marad másnapra is).
máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem ez ellentmondásos. Fent azt írod, hogy csökken vs. az ásványi anyag tartalom, amiatt lesz lágyabb és azt érzed nem oltja a szomjad, utána utolsó mondatban azt írod, azok finomabbak ennél és szomjoltóbbak. Most akkor melyik? A Laica-hoz egyébként lehet kapni mineral szűrőt is, az lehet jobb, mint a sima bi-flux. De ha a Mizsei az jobb neked, akkor idd azt. Ezek a szűrősek jók, csak az a baj velük, hogy drágák és nincs benne szénsavas verzió nyilván.....
máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. #2-es: bocsánat, lehet rosszul fogalmaztam, akkor pontosítok:


Először a Laica vízszűrő kancsó volt nekem bi-flux szűrővel, utána az Aquaphor Modern. Bár ezek szomjoltók voltak, de nem igazán ízlett a kapott víz, és nem voltak olyan lágy, nem szívesen ittam őket.


Jelenleg Wellnet van, ez ízlik, finom, szívesen iszom. Viszont nem igazán érzem szomjoltónak, nagyon lágy, viszont teához, kávéhoz, leveshez is nagyon jó.


A Mizse ugyan alacsony ásványi-anyag tartalmú, de nem olyan lágy, mint a Wellnet-el kapott víz, szerintem pont ideális.


A Quell-nek is van asztali víztisztítója, ez kevésbé ismert, viszont az sokkal drágább, a vízszűrő palackjukat próbáltam, de számomra nem volt finom víz.

máj. 11. 16:51
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
De a Laica-nak van pl. a mineral balance szűrője, az pont erre van. De megnyugtatlak, mert nekem is jobban bejönnek az ásványvizek, mondjuk nekem nem a Mizsei tetszik a legkobban, de az valóban nem rossz, a vízszűrős kancsós vízekhez képest sokkal jobb.
máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Nem hinném, hogy a Laica-nak a mineral balance szűrője megfelelne nekem, szerintem az asztali vízszűrő készülékek jobb vizet csinálnak eleve, mint a kancsók. De szerintem a mineral balance szűrőt is próbáltam régebben, csak nem emlékszem rá.

A Laica után az Aquaphor Modern is előrelépés volt, egyértelműen minőségibb volt a szűrés.

máj. 11. 17:20
 6/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg egy jóval drágább, 100.000 Ft feletti fordított ozmózisos víztisztító már elég jó vizet csinálna, viszont annak éves szinten drágább a fenntartása a szűrők cseréje miatt.

Bár az ásványvíz sem olcsóbb már, ha kiszámoljuk hogy évente mennyit költünk rá.

Például ha a 2l-es Mizse ásványvíz 179 Ft, akkor ez évente 65.335 Ft, ennél szerintem olcsóbban is kijön a szűrőbetét egy RO víztisztítóba is, a Wellnet-nél például évente 9.000 Ft.

máj. 11. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!