Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik, ha nem eszek?

Mi történik, ha nem eszek?

Figyelt kérdés

1 hete a kaja gondolatától is rosszul vagyok (pszichés okokból, de most nem ez a lényeg). Próbáltam enni, de fél óráig rágódtam egy falaton és inkább kiköptem, vagy ha sikerült is erőltetni 3 falat után rosszul voltam és hányingerem volt, ha megmozdultam volna ki is hányom.

Milyen visszafordíthatatlan károkat tud csinálni a szervezetemben, ha ez még hetekig így megy?

Tudom, hogy ha sokáig nem eszik az ember, az halállal jár, de ez hogyan történik? Egyszer lefekszik aludni és másnap már nem kel fel? Milyen előjelei vannak?



2020. dec. 14. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Le gyengülsz. Szédülés, ájulás aztán pár nap vagy hét és meghalsz. A tested elkezdi a zsírt "enni" ami le van rakódva.
2020. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon hosszú folyamat. Először csak erőtlen leszel, ha egyre rosszabb, fázni fogsz, folyamatosan aludni akarsz. És igazából a tested átáll túlélő módba.

Izmot bont és minden energiát az alapvető életfunkciókra használ fel.

Én más okból, de hasonlóan voltam egyszer, csak nem több hétig. Először igyekeztem gyümölcsleveket inni, hogy egy kis cukor kerüljön a szervezetembe.

Ha más nem megy, próbálj vmit inni, aminek van kalóriatartalma.

Ha most normális testsúlyod van, akkor szerintem nem kell aggódnod. Csak figyelj magadra. Én bízok benne, hogy minden jobb lesz.

2020. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Cukros üdítőt iszok, viszont abból is csak napi 1 litert.

162 centi vagyok, 63 kiló voltam, 7-et fogytam már. Nem érzem magam éhesnek sem.

A halál az visszafordítható? Egyszer csak leáll a szívem, újra lehet még éleszteni?

Természetesen nem szeretnék erre a pontra eljutni, ha 1-2 héten belül nem normalizálódik a dolog mindenképpen fogok tenni valamit, hogy ne folytatódjon így.

Csak érdekel, hogy hogy működik ez esetben a halál? Összeeshetek bármikor és meghalok? Vagy álmomban halok meg?

#2 Köszönöm szépen a kedves szavakat. :)

2020. dec. 14. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ne gondolj ilyenekre,ha eljutsz arra a pontra, hidd el tudni fogod,de arra sem lesz erőd, hogy foglalkozz vele. Beszélj orvossal,hogy mit lehetne ilyenkor tenni, ha nagyon rosszul és gyenge leszel/vagy akkor irány a kórház . Ott adnak infúziót meg már nyilván megvan az ilyen esetekre is a helyes eljárás. Jobbulást!
2020. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pár nap múlva elkezdenek falsrohmaid lenni és szépen visszaszeded a leadott súlyt. Viszont míg nem eszel nem nagyon fogsz tudni aludni, ingerült leszel, de ezt hónapokig is bírni fogja a szervezeted főleg cukros üdítőkkel.
2020. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!