Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elkezdtem egy 21 napos vízböjt...

Melus75 kérdése:

Elkezdtem egy 21 napos vízböjt kúrát , valaki aki már végigcsinálta , mik a tapasztalatai? Én méregteleníteni szeretnék a kúrával. Elsö napon vagyok túl és 3 l vizet ittam.Volt aki végigcsinálta? Mennyire volt éhes, rosszúl voltak fájdalmai?

Figyelt kérdés

2020. dec. 20. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Egészségtelen és értelmetlen.

Nem veszed magadhoz a fontos vitaminokat, ásványi anyagokat.

A szervezeted nem egy edény, amit ki lehet mosni vízzel,

hanem biológiai rendszer.

2020. dec. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Felesleges amit csinálsz, a májad és a veséd folyamatosan méregtelenít. Hihetetlen, hogy még mindig vannak emberek, akik képesek ilyen hülyeségre! Egyél kiegyensúlyozottan, sok zöldséget, fehérjét, kevesebb szénhidrátot, igyál csak vízet, ez pont elég a szervezeted kiegyensúlyozott működéséhez.
2020. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

A böjt nagyon hasznos az autofágia miatt, viszont ilyen hosszú böjtöt csak orvosi felügyelet mellett csinálnék.

Ha még sose böjtöltél hosszabban, lehet elsőre nem lesz meg a 21 nap, valamint a téli hónapokban se ajánlott, de ezt majd te érzed. A harmadik nap a legnehezebb. A nyelved reggel mindig takarítsd le. A zsírodban vannak elraktarozott vitaminok, de toxinok is(és onnan lesznek kalóriáid is) . A fejfájás, szédülés normális, az ájulás piros zászló. Ne sportolj egyszer se keményen böjt alatt, mert a zsírt nehezebb lebontani a, mint a fehérjét, az izmaidból fogsz veszteni.

Böjt előtt időszakos böjtölni kell és tisztán enni. Olyat nem lehet, hogy sült krumplit eszel meg valami zsíros cupakot, hogy másnap böjtölsz, nem fogod bírni. 16/8, 20/24 és OMAD legalább két hétig, sok szezonális zöldséggel gyümölccsel. Böjt előtt két napig ne igyál kávét, a koffeinelvonással még nehezebb.

Mikor vége a böjtödnek, zöldséglevest egyél, nagyon nagyon könnyű kajákat néhány napig, hogy az emésztésed felpörögjön, nagyon rosszul leszel ha hamburgert meg tésztát eszel.


Sokan fogják mondani hogy hülyeség. Értem miért mondják. A köztudat, a kultúra miatt. Van aki szerint hülyeség az időszakos böjt, van aki szerint a húsevés, van aki szerint a nemhúsevés, van aki szerint a HIIT a legjobb edzés, van aki 12szer megemel egy pont elfáraszto súlyt, van aki 3-4x egy nagyon nagy súlyt és van, aki saját testsullyal edz. És mind működik. Mindegyik kicsit máshogy.

Lépj be a water fasting csoportba facen és ha van valami kérdésed, csak írd be a keresőbe.

Egy ilyen hosszú böjt után már nem leszel ugyanaz az az ember. Fittebb is leszel, de a kitartásod is sokkal erősebb lesz

2020. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Egyszerűbb venni egy hashajtót, ami egy nap alatt kihajt mindent, mint 21 napig koplalni... Pár munkatársam csinálta, a 3.-4. napon ájulgattak el folyamatosan...Persze abba is hagyták ezt a hülyeséget.
2020. dec. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Mérget ettél?
2020. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A lányom megcsinálta és nagyon jol érzi magát. Nem volt könnyü az elsö pár nap de utána tele volt energiával. Makacs korpája és problémás böre volt . Az anyagcseréje rendbe jött a korpája elmult és a pattanások eltüntek . Rendszeresen böjtölök és nem kávézom . A böjt hasznos a szervezet számára . Rövid böjtöket rendszeresen tartok. Mivel muszlim vagyok idöszakos böjtölés is heti rutin része.A léböjt kúra segít megszabadulni a felhalmozódott mérgektől, fokozza a szervezet saját gyógyító képességét és ez az egyik legrégebbi, ösztönös gyógyítási módszer. 21 nap kíhívás számomra ...
2020. dec. 21. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!