Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Másfélnapos vízböjt napot...

Másfélnapos vízböjt napot milyen gyakran lehet tartani?

Figyelt kérdés
Egészséges? Vélemények róla? Egy héten lehet akár kétszer is ilyen napot tartani?

2016. dec. 28. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem egészséges. Ezért hetente egyet sem kéne tartani. Se havit, se évit, se semmilyent.

Ha fogyni akarsz, és normál módszerekkel nem megy, valószínűleg azért, mert már így is túl kicsi a súlyod.

2016. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valaki szokott tartani böjtbapokat,ti mit tapasztaltok ezzel kapcsban?
2016. dec. 28. 13:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Néha nem árt egy kis tisztítás a gyomorban. De olvass utána, ne vágj bele csak úgy egy ilyenbe. Rá kell készülni, fokozatosan csökkentve az adagokat. Megterhelő, ezért semmiképp sem szabad sűrűn tartani. Én kipróbáltam nyáron, nagyon jól esett, viszont az inkább gyümölcs-kúra volt, dinnyét, barackot, almát ettem sokat. Már ezek a napok után is nagyon hiányzott a szilárd táplálék, nemhogy igazi léböjt-kúránál. Sok sikert, de ne ess túlzásba.

[link]

[link]

2016. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már többször csináltam. A héten másodszor. Én ezeken a napokon csak vizet iszom. Mondjuk más napokon amikor eszem,az is leginkább folyadék(tej,naturjighurt,kefir,zöldség,gyümölcs) ezeket szoktam. Liszt, cukor,hús stb kizárva
2016. dec. 28. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki minden héten tart egy ilyet s elvan, ami nekem kissé extrém... Kétszer azért durva, miért csinálnád? Nekem évi 1 is sok lenne, de persze bajom nem lenne tőle.

Logikusabbnak és kellemesebbnek tűnik, ha a napjaim hasonlóak, a szervezetem tudja, mire számíthat s lelkileg is fura lenne gyakran nem enni semmit egész nap. Persze nem vagyunk egyformák.

2016. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom csak, miket eszel máskor.

Te kiszámoltad már, mennyi fehérjét viszel be? Mert már a másfél nap böjt is bontja az izmot, de ha semmilyen fehérjedús ételt nem fogyasztasz, az aggasztó (jó, ha megiszol több liter tejet, az ad fehérjét, de pont nem a legjobb fehérjék közé tartozik).

2016. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a kérdező azt se tudja egészséges-e, egyáltalán jó-e valamire, de azért már többször tartott, aztán mivel most már elég sokszor, gondolta meg is kérdezi, kell-e ez neki...

A gyomron meg mit kell mégis tisztogatni? Szokott az üres lenni gyárilag is. Onnan lehet felismerni, hogy olyankor korog...

2016. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Majd kapsz egy jó kis gyomorfekélyt. Mozogj és diétázz ha fogyni akarsz,mert így koplalással ami lemegy duplán visszamegy mert éhezni fog a szervezeted.
2016. dec. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki találta ki ezt a duplázást, semmi értelme nincs. Megtörténhet, de az is, hogy fogy az ember, tartósan.


Az anyagcsere több nap után lassul be, másfél nap alatt nem lesz gond vele.

2016. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!