Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A laktózérzékenység másnap is...

A laktózérzékenység másnap is okozhat hasi görcsöt?

Figyelt kérdés
Pár napja glutén- és laktózmentes étrenden vagyok, viszont tegnap este ettem pár szem csokit. Most nagyon görcsöl a hasam, de nem értem, mitől. Gluténmentes zabkását ettem laktózmentes tejjel és banánnal és begörcsölt a hasam. Csak a csokira tudok gyanakodni, de akkor nem egyből utána kellett volna fájjon?

2020. dec. 27. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Állítólag a zsír lassítja a laktóz felszívódását, a csokiban pedig sok a zsír. Szóval nem lehetetlen.
2020. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Laktóz intoleranciánál pont hogy nem tud felszívódni, ez okozza a panaszokat.

Amíg ki nem ürül, addig tud tüneteket produkálni.

Laktáz enzim segít.

2020. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó, akkor pontosítok: a zsír lassítja a laktóz gyomorból való kiürülését. A lényegen nem változtat.
2020. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a csoki lehetett, mert ma is olyan zabkását ettem és semmi bajom nem volt tőle. Köszi a válaszokat!
2020. dec. 28. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!