Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó éhségérzet, vagy...

Állandó éhségérzet, vagy inkább gyomorfájdalom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Savlekötőt szedtem eddig orvos által felírva. Míg szedtem semmi bajom nem volt, nem puffadtam, nem voltam ok nélkül éhes, nem fájt a gyomrom, jól voltam. 2 napja abba hagytam a szedését, már az első kihagyott szem után görcsölt és fájt a gyomrom, másnap éhségérzetre ébredtem fel, evés után 1-2 órával éhségérzetem van, farkaséhesnek érzem magam, de a gyomrom nem korog, ugyan azok a panaszok amire a gyógyszert kaptam. Voltam háziorvosnál (a gasztoenterológus nagyon messze rendel, legutóbb is csak azért mentem oda mert ott kaptam hamar időpontot, még így is 3 hónapot vártam) aki azt mondta, hogy valami érzékenység lehet, tartsak 4-5 nap diétát, ne egyek liszt és tej tartalmú dolgokat, kávét, szénsavas vizet vagy üditőt, inkább krumplit, rizst stb ha jobban leszek fokozatosan vezessem be a különféle élelmiszereket és figyeljem hogyan reagál a szervezetem, ha továbbra is fenn áll a dolog, akkor beutal gyomortükrözésre. De nem tudom mi a fenét egyek, kb mindenben van tejtermék vagy liszt, nem tudom mit egyek. Utána jártam mi okoz ilyen panaszt és a gyomorfekélyre bukkantam, ami valós lehet, mert egy igen stresszes időszakon vagyok túl, mostanra már nincs min stresszelnem, mégsincs rendben a gyomrom.


A kérdésem hogy ti milyen recepteket tudtok, amivel túlélem ezt a pár napot és mennyi esélyt láttok rá, hogy a diéta segít majd? Volt valakivel hasonló?


2021. jan. 6. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a szódabikarbóna segített a sok savra, esténként pl. 1tk 2 dl vízben, de ahogy érzed. És a böjt.
2021. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a húsleves mindig segít bármilyen gyomorproblémánál. Ha nem főzöl bele tésztát, liszt- és tejmentes.
2021. jan. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Főtt krumpli, főtt zöldségek.


Lehet gyomorfekély, de nekem pl cöliákia miatt voltak ilyen panaszok. Puffadás, irtó sok sav, gyomorfájdalom. Néha hányinger vagy hányás vérdarabokkal.


Persze a sok savra ettem a kekszet, ami még több savat és fájdalmat okozott.


Aztán elmentem kivizsgáltatni magam (fogytam is vagy 15 kg-t), ahol gluténérzékenységet állapítottak meg.

Elhagytam minden irritatív dolgot és azóta jó az emésztésem - kivéve, ha véletlen szennyezett ételt eszem, mert akkor ugyanaz a fájdalom, vérzés.

2021. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ú az durva. Nekem csak gyomorfájás, görcs és savasodás van, néha hányinger de még nem hánytam szererncsére. Milyen ételeket kerülsz? Ha simán mindenből gluténmenteset veszel az oké? Lisztet egyáltalán nem lehet? Vagy pl a rizsliszt oké? Én most semmi búzaliszt vagy egyéb búza tartalmu dolgot kerülök, pár napja kevésbé durvák a tüneteim.
2021. jan. 10. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!