Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kéne csinálnom?

Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos voltam, majd lefogytam. Nem volt ilyen nagyon szigorú diétám, napi 3-4 alkalmommal ettem, ebből az ebéd és a vacsora nagy étkezések voltak, mikor főtt ételt ettem, a másik 2 meg nasi/gyümölcs volt, esetleg egy tál müzli/konzervhal kenyérrel, ilyesmik.

Ez tartható volt márciustól egészen kb 3-4 nappal ezelőttig. Valamiért most egész nap éhes vagyok. Meg tudnék enni egy egész lovat is. Érzem, hogy a hasam tele van, ha többet ennék, kihánynám, valamiért viszont mégis kívánom a kaját. Eleget iszom, sőt, még többet is, mert mikor észrevettem, hogy éhesebb vagyok, mint szoktam, próbáltam több vizet inni, hátha elmúlik/hamarabb lakom jól, de nem. Napi 5-6* eszek, de étkezésenként kb másfélszer annyit, mint az ezt megelőző hónapokban.

A családom szerint ez jó dolog (ők szarrá aggódták magukat, hogy hova akarok fogyni), de szerintem, ha így haladok, vissza fogom hízni mind a 10 eladott kilómat.

Hogy kéne étkeznem? Mennyit kéne mozognom? Mit tegyek, hogy ne legyek 0-24 éhes?



2021. jan. 13. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyél több fehérjét, zöldséget, kevesebb finomított szénhidrátot, feldolgozott ételt. Nem csak a mennyiség, a minőség is számít. Ha most jó a súlyod és nem kezdesz hízni, akkor mást nem kell tenned. Nem lehet, hogy valamiért most több kalóriára van szükséged? Pl. több mozgás, vagy stressz, lelki problémák, tanulás miatt?

Egyéb lehetséges okok: valamilyen tápanyagra, vitaminra van szükséged, amiből eddig keveset vittél be, vagy túlságosan lefogytál, és eddig bírta a szervezeted. Ha kideríted az okát, könnyebb lesz tenni ellene.

A mozgástól nem leszel kevésbé éhes (sőt), de annyiból hasznos, hogy több kalóriát használsz fel, erősíted az izmaidat, így jobban fogsz kinézni, és gyorsul az anyagcseréd. 2 naponta fél-1 óra edzés már elég hatásos lehet.

2021. jan. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Én eddig úgy éreztem, eszek elég vitamin dús kaját és fehérjét. Mindennap pár deci tej, legtöbb napon eszek húst és általában pár szem gyümölcs vagy egy tál mirelit bogyó elfogyasztásra kerül, de próbálhatok jobban odafigyelni, mert zöldségeket tényleg keveset eszek.

A súlyom nem alacsony, teljesen normális a magasságomhoz képest. 10 kg lemenne még, akkor is a BMI szerinti normál alja lenne.

Azt tudom, hogy a mozgástól nem leszek kevésbé éhes, de eddig nem voltam túl aktív, ezért a megnövekedett kaja bevitelemet valahogy ellensúlyozná.

Lehet több kalória kell nekem most, mert belegondolva pont nagyon stresszeltem valamin, de a stresszfaktor pont eltűnt, úgyhogy remélem a problémám is hamarosan megszűnik. 🤞😌🤞

2021. jan. 14. 08:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan kiéheztetted magad "diéta" címén - minőségi éhezés -, és valamit nem eszel, amire szükséged van.

Nézess vérképet, vasat! (én vashiányosan voltam folyamat éhes), és szedj vitaminokat, ha nem tudsz elegendőt bevinni az ételekből.

2021. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!