Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR diétát javasolt az orvosom,...

IR diétát javasolt az orvosom, mert babát szeretnénk.100 gr nyersen kimért durumtésztában megfőzés után mennyi szénhidrát van? És az IR diétában egy alkalommal nyersen mérve mennyit lehet enni? Nekem 160 gr-os diétát kell csinálnom.

Figyelt kérdés
Mostanában ismerkedem egyelőre a diéta alapjaival. A csomagon 100 g/77 gr szénhidrátot írnak de több helyen olvastam hogy főzést követően változik ez az érték. Aki tapasztalt, kérem segítsen ebben.
2018. okt. 29. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mindent nyerse kell mérni, főzés közbe csak vízet szív magábe ezért a súlya több lesz de a kalória benne meg a ch ugyanannyi marad.
2018. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
100 gszáraz, nyers durumtésztában van 77 g szénhidrát. Ha ezt megfözöd, akkor lesz belöle - attól függöen, mennyire puhára fözöd - 200-300g fött durumtészta, amiben - az összes fött tésztára nézve - még mindig 77 g a szénhidrát.
2018. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2018. okt. 29. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi marad benne (jó, minimális kifő, de az elhanyagolható, úgysem tudod kiszámolni vagy megmérni ezt s ilyenkor menjünk tutira s inkább felfelé tévedjünk), csak ugye, a súlya változik meg erősen.


160 gramm nem kevés, könnyen tartható (már akinek, persze, ez nagyon egyéni), de könnyebb, ha nem iktatsz be kalóriabombákat nagyobb mennyiségben. Ha belefér, OK, de ez könnyen megnehezítheti a többi étkezésedet, szénhidrát szinte mindenből jön. De majd meglátod, sok sikert!


Ja, nem tudom, egyszerre mennyi mehet (nem is hiszem, hogy ez megmondható, eleve egyéni az egész), de egyszerre a töredékét szokták javasolni ilyen diétában, s jobb, ha inkább összetett ch-ról van szó. Szerintem tapasztald ki, neked mi a jó, persze a 160 grammot tartsd, hacsak nem okoz nagy problémát ez (feltételezem, írtak már olyannak elő ilyen diétát, akinek ez nem passzolt, de alapesetben felteszem, ok van rá s a teljesen egészséges emberek zömének is prímán megfelel ennyi ch).

2018. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Jobban jársz, ha nem eszel tésztát. Annyi más jobb étel van...
2018. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!