Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon elszúrtam a fogyókúráma...

Nagyon elszúrtam a fogyókúrámat? Érdemes egyáltalán csinálnom, ha nagyon nehéz betartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves fiú vagyok. 180 cm és 113 kg. :(

Szerencsére a kívülről nem nézek ki ennyinek, az emberek elmondása alapján ők csak olyan 90 kg-nak néznek. Nem tudom miért, de az Isten megáldott egy nagy súllyal és kövér testtel... És gyűlölök ilyen lenni. Szeretnék (nem sovány, mert az sosem leszek!!) ideális testalkatú és súlyú lenni, mint egy átlagos 16 éves srác.


Na most! Van eg internetes oldal, a neve Kalóriabázis. Az egyik osztálytársam 5 hónap alatt lefogyott 20 kilót. Én csak álmodozom ennyi súlyveszteségről.

Én is regisztráltam szeptember 13-án az oldalra. Elvileg már azóta tart a diétám. Gyakorlatilag viszont egy héttel ezelőtt feldöntöttem mindent. Addig napi 1000-1200 kalóriát vittem be. Az nem sok így nem csoda, hogy éhes vagyok és egy hete ,,zabálórohamom" van. Ami azt jelenti, hogy az addigi 1000 kalória helyett 10 napja 2000 és az feletti értékben viszek be kcal-t. Bánom nagyon, hogy megszegtem a diétát de mit tegyek. A suliban egész végig puffasztott rizst ettem. Viszont egy hete megint fornettit eszek. Nem tudom, nem bírom megállni, hogy ne azt vegyek.

Kérlek ne szóljatok le. Csak adjatok tanácsot, hogy mit kellene tennem... Nagyon szeretnék lefogyni a szülinapomra (március 10.) :)

Köszi előre is a jóindulatú tanácsokat



2016. okt. 1. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Folytasd a diétát. Mindenkinek vannak bezabálós napjai. A cél az, hogy ezeket szorítsd vissza, ne omolj össze, ha így jársz, és folytasd a diétát. szerintem amúgy az 1000-1200 kcal neked kevés... Egyél valamivel többet, 1500 körül! Emellett próbálj egészségesebben enni, lassú felszívódású szénhidrátokat (teljes kiőrlésű pékáru), zöldségeket, húst, hogy ne legyél hamar éhes. Akkor könnyebb lesz kontrollálnod magad.


Hajrá, nem szabad feladni! :-) Minden egyes kilóval nagyon sokat teszel az egészségedért.

2016. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igyekszem.
2016. okt. 1. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

figyi, ha tényleg elszántad magadat, akkor nagyon kemény lesz és sok áldozatot kíván, mert nem sok valódi fogyókúrás dolgot lehet kapni a boltban vagy enni a menzán, szóval egy csomó kaját mgadnak kellene csinálnod, és elvinni a suliba vagy melóhelyre.


alapszabály, hogy nem szabad gyorsan felszívódó szénhidrátokat enni ilyenkor, mert később csak még éhesebb leszel, és olyankor jön a zabálóroham.


a puffasztott dolgok, cukros dolgok, szar bolti müzliknél nincsen szarabb választás fogyókúra esetére. el kell felejteni a cukros és light üdítőket, igyál csak vizet vagy cukortalan teát.


reggelizzél zabkását, cukor nélkül, ha nagyon ízetlennek találod, akkor cukortalan kakaóporral vagy fahéjjal ízesítsed. reggelire ebből egyél annyit, amennyi beléd fér, akár tömjed is. ha minden jól megy, akkor akár du 2-ig is kibírod ezzel nagyobb éhség nélkül.


a suliba vigyél salátát és sült sovány húst, pl csirkemellet vagy kemény tojást. ne egyél a menzán, mert az szar, csak elrontod a fogyókúrát. vacsira is valami saláta+fehérje kombót egyél pl nagyon jó a bab vagy lencse saláta.


nem élég kevés kalóriát enni, nem mindegy, hogy mit eszel.


a neten lehet ezekre mind recepteket találni.

sok sikert, én 15 kg-t fogytam ezzel egy év alatt mg 5 kg-t akarok leadni, de a vége állítólag mindig nehezebb... mellette mondjuk még futottam is, remélem, te is sportolsz...

2016. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak a heti 5 testnevelés óra a gimnáziumban. Viszont a szüleim akarnak nekem venni az uszodába bérletet. Szeretek nagyon úszni... Szóval most oda fogok járni.
2016. okt. 1. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miket ettél a diétád alatt, így csak feltételezéseim vannak. Az, hogy egy hete többet eszel, több okból lehet. Pl. nem figyeltél arra, hogy elég fehérjét, zsiradékot, vitaminokat tartalmazzon az étrended, és tápanyaghiány alakult ki (amire persze a fornetti nem megoldás). Nem lehet csak pufirizsen élni, kellene a minőségi fehérje (pl. tojás, húsok), zöldségek, esetleg kevés gyümölcs, némi zsiradék.

Másrészről az 1000-1200 kcal, ahogy előttem is írták, neked valószínűleg koplalós, ezért is jöhetett a "falásroham", az életben maradásod érdekében. Nézd meg a kalóriabázison, mennyi a napi alap kalóriaigényed, és csak kevéssel menj alá.

Kicsit eszetlenül kezdtél ebbe bele, olvasgass a fogyókúra kategóriában, van sok jó hozzászólás, rákereshetsz a "koplalás" kulcsszóra is.

Nem ártana azt is átgondolnod, miket eszel úgy általában, mert fogyni egészségesen a legjobb, ehhez pedig nem műkajákból kellene bevinni a szükséges kalóriákat.

2016. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó étrended legyen, mozogj többet, ha tudsz és ne koplalj. A 2000 kcal nekem jól hangzik, miért nem annyival fogysz? Én azzal tettem, valamirevaló mozgás nélkül (sajna nem tudtam rávenni magam, azóta van az is), kevés izommal, alacsony harmincas nőként... Lassan, de élvezetesen. Csak 69 kilóig vitt, de kövér már nem vagyok. Még ha gyorsabb is az anyagcserém, te fiú vagy, fiatal, magas, több felesleggel, mint nekem volt a végén... Ha még mozogsz is, fogynod kell 2000 kcal mellett is. De ez nagyon szór, majd kitapasztalod.


Első körben váltsd egy jó étrendre, a deficittel akár ne is törődj, de persze csak az éhed verd el, ne egyél csak úgy. Lehet, hogy így is deficitben leszel, de ha nem, majd később csökkented, egy életmódváltás elég nehéz lehet a kalóriákon pörgés nélkül is...


A fornetti nem egy jó cucc, finoman szólva. Meg nem enném. Bizonyos önuralomra szükséged van mindenképp, nem csábulhatsz el mindentől. De egy jó étrend, jó, finom ételek sokat segíthetnek ebben is, ha jól érzed magad az életmódodban, miért mászkálnál ki belőle ilyen vackokért? Még ha a nagyi remek almáspitéje lenne, na, azt megérteném, néha.

2016. okt. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!