Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki laktózérzékeny az elfogyas...

Aki laktózérzékeny az elfogyasztott tejes etel utan meddig van tunete?

Figyelt kérdés
Pl hasmenes mikor jelentkezik es meddig tart? Csak par hete figyelem magam es kíváncsi lennék higy amit tegnap ettem az okozhate meg ma is problémát. Tegnap puffadtam ma hasfajas hasmenes. Ma csak glutenes dolgot ettem 4en megyek gasztrora szoval kivizsgáltatom csak kivancsi vagyok.
2021. jan. 21. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

mennyiség- és egyénfüggő

amúgy lehet másnap tőle

2021. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha meginnék egy pohár hideg tejet, akkor pár órán belül biztosan lenne hasmenésem. Kisebb adag laktóztól inkább másnap reggel. Ha már kijött, utána nincs bajom, de ha reggel, délben és este is ennék valamit, amiben laktóz van, valószínűleg nem így lenne.
2021. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem változó. Függ a mennyiségtől, meg magától az ételtől is (pl esetemben a tejföl okoz nagyobb gondot, a tej és sajtok kevésbé). Van, hogy az elfogyasztás után pár órával már táncot járnak a belső szerveim és rohanok a mosdóba, de volt olyan is, hogy csikart kicsit a hasam, de csak másnap jött ki minden.
2021. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos valaszokat. Gyógyszertol is lehet amiben laktoz van vagy az tenyleg minimal?
2021. jan. 21. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet gyógyszertől is, persze.


De én inkább a gluténre gyanakodnék. Nálam pont ezek a tünetek, amikor véletlen diétahibázok.

Egy-két napig húzódó puffadás, hasfájás, bélgörcsök, aztán fájdalmas, görcsös hasmenés.


A laktóz általában sokkal gyorsabban kiürül (öcsémnél, apánál is kb 2-3 órán belül), ami jó is, mert kevésbé kínoz meg.

2021. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a glutént és a laktózt sem bírom. Gluténtől általában csak másnap vagy aznap este voltak tüneteim, puffadás, bélmocorgás és laza, zsíros széklet, vagy akár durva hasmenés. A laktóznál mások a tüneteim: akár már 5-10 perccel fogyasztás után erős hascsikarás, görcs és “mennem kell a wc-re” érzés. De ennél is van, hogy csak másnap fáj. Valójában többnyire nincs hasmenésem tőle, csak az érzés van meg és a görcs. Valamint pattanásaim lesznek tőle kétoldalt az arcomon.
2021. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!