Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdemes bármilyen vitamin...

Érdemes bármilyen vitamin tablettát/cseppet szedni?

Figyelt kérdés

A patikában és gyógynövény boltokban kapható különböző vitamin készítmények maradéktalanul felszívódnak a szervezetben?


Az egyik tábor azt mondja, hogy csak természetes úton, tehát zöldséggel és gyümölccsel tudjuk fedezni a napi vitamin szükségletet.

A másik tábor azt mondja, hogy jelenleg zöldséggel és gyümölccsel nem tudjuk pótolni a vitaminokat, mert mindenből meg kéne enni egy talicskával, hogy fedezzük a napi vitamin és ásványi anyag szükségletet.


Mi a véleményetek erről?


Előre is köszi a válaszokat!


2021. jan. 25. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pl Hashimotos vagyok (autoimmun pajzsmirigy betegség), nekem plusz szelent kell szednem, mert nem tudom egyszerűen pótolni a szükséges mennyiséget számomra - pedig rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem. Sőt brazildiot is, aminek magas a szelén tartalma.

Én ezt abszolút orvosi javaslatra teszem egyébként.


Az én kezeloorvosom azt mondta, hogy a mostani termelés miatt minden nagyon felgyorsult és a legtöbb zöldségből, gyümölcsből többször annyit kéne enni, mint ami normális, hogy fedezni tudjuk a megfelelő szükségletet a szervezEtnek.


De ezt mindenki döntse el maga. Bajod nem lesz tőle, ha betartod az adagolási mennyiséget, azontúl meg túl tudod magad adagolni például zsírban oldódó vitaminokkal (D,E,K,A)


Amit még olvastam, hogy nem biztos, hogy a plusz vitamin, tabletta formaban, annyira jól felszivodna, mint természetes módon.


Ez csak az én tapasztalatom. A lényeg, hogy maradjunk egészségesek. ^^

2021. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Télen egy kis plusz C meg D vitamin senkinek nem árt, szerintem. Idős rokonnak háziorvos és szakorvos is ajánlott egymástól függetlenül B vitamint.
2021. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,csak nem mindegy melyiket. Sok gagyi,nem jól hasznosuló termék van a piacon.
2021. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!