Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csökkentett cukorfogyasztás...

Csökkentett cukorfogyasztás okozhat szédülést, instabil érzést?

Figyelt kérdés

2019 óta próbálok figyelni a cukorbevitelre. Cukrozott üdítő helyett ásványvíz, csapvíz, esetleg cukormentes üdítő, ritkán cukros üdítő.

Csokis kekszekből is kevesebbet, helyette gyümölcs változatosan.

Tejcsokoládé helyett 70%-os étcsoki.

Porcukrot és kristálycukrot sem használok extra cukrozásra.

Mézet, lekvárt szoktam enni, nagyon ritkán nutellát is.


Általában ez a szédülés, instabil érzés állás közben jön rám (mosogató mellett, tűzhely mellett, buszmegálló), ilyenkor leülve jobban érzem magam.


Ettől a szédüléstől 2019 óta szenvedek, nagyjából egyszerre, mint a cukorcsökkentő táplálkozás bevezetése óta.


Összefügghet a kettő? Lehet, hogy nekem személyesen többet kell fogyasztanom, mint az átlagosan ajánlott, hogy "jól működjön" a szervezetem?



2021. jan. 30. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Összefügghet.
2021. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom, biztos eszel attol meg eleg cukrot, hogy nem iszol uditoket. A gyumolcsben is van cukor.


Vernyomasod milyen?

2021. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hetekig mértem, reggel evés előtt:


105-115

68-73

69-75


23 éves, férfi.

2021. jan. 30. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem valószínű, de még mindig nem kevés cukrot eszel.
2021. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, hogy ez a probléma, mert a leírtak alapján egyáltalán nem eszel kevés cukrot. Ráadásul cukor van minden egyes gyümölcsben, tejtermékben, magas a szénhidráttartalma a kenyérnek, péksüteményeknek, tésztának, krumplinak is. Ilyeneket biztos eszel.

Akkor ennél túl kevés cukrot, ha gyakorlatilag csak húson és alacsony szénhidráttartalmú zöldségeken élnél.


De a legegyszerűbb, ha beszerzel egy vércukormérőt és otthon méred magadnak nap közben többször a vércukorszintet. Étkezés előtt is, után is. Akkor látod, hogy hogyan változik, normális tartományban van-e.

2021. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

68? Az nem egy combos vernyomas ertek, 90 alatt alacsony, bar ez reggeli ertek.


Es ha felallsz, akkor nem esik le hirtelen?


Mert ez a felallok, szedulok, plusz ilyen alacsony vernyomas, nekem laikusnak vernyomasproblemanak tunik.


Az orvosod tud segiteni.

2021. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vérnyomásod túl alacsony. Ha nagyon keveset iszol, akkor alacsony lesz a vérnyomásod, mivel az erpalya nincs feltoltve megfelelő mennyiségű folyadékkal.

De.lehet, hogy valamelyik hormonod szorakozik veled. Az is lehet, hogy ez már neurológiai kivizsgálást igényel. Én nem tudom, de ezeket merlegelnem ezen adatok ismeretében.


A gyümölcsökben is cukor van, minden szénhidrát cukorra bomlik. Erre van a glikémiás index, hogy mennyi idő alatt bontja a szervezeted egyszerű cukorra.

A sejtek másképp nem is tudnák felhasználni a szénhidrátot, ha nem cukorra bontanak.

2021. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Okozhat, ha a szervezeted sok cukorhoz volt szokva
2021. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!