Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Attól, hogy valaki érzelmileg...

Attól, hogy valaki érzelmileg instabil (borderline-os), szorong, és hajlamos a depresszióra, még lehet férfias?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy azért nem engedem közel magamhoz a barátaimat, meg úgy általában az embereket, mert szégyellem előttük, azt, amilyen valójában vagyok. Amikor egyedül vagyok, és nem feledkezem meg magamról, akkor sokat szorongok, nagy az alvásigényem, mostanában pedig a legkisebb dolgok is nagy erőfeszítésbe kerülnek, és állandóan megszegem a saját magamnak tett fogadalmakat. Egyszóval enyhén-közepesen depressziós vagyok, plusz diagnózisom van borderline-szindrómáról is. Mindezeket gyanítottam korábban is, de azért rossz volt hallani, mikor szakember mondta ki, mert azzal mintha megmásíthatatlanná vált volna.


A fura az, hogy ezt alighanem anyai ágon örököltem, az apám egy jóval stabilabb, kiegyensúlyozottabb ember, plusz van egy olyan életszemlélete, hogy minden hozzáállás kérdése, és hogy a viselkedésünk tanulással megváltoztatható. Ez a két dolog, az öröklött instabilitás és ez a behaviorista hozzáállás egyszerre munkál bennem, ezért hol azt érzem, hogy minden rendben van, csak túl sok a szabadidőm és túl kevés a társaságom, hol elkap a szorongás, és sírni lenne kedvem teljesen hétköznapi dolgok miatt.


Ez már elég régen elkezdődött és mindig is szégyelltem a barátaim előtt. Nekik egy keménykedő, laza ember arcát mutattam, és mivel nagyon féltem, hogy meglátják, milyen vagyok valójában, ezért nagyon jól meg is tanultam hozni ezt a figurát. De cserébe ez a szerepjátszás nagyon fárasztó, és nem fejlődik a személyiségem vele, hiszen a valódi énemre nem kapok visszajelzéseket. Ezért igazából fogalmam sincs, hogy mennyire elfogadható, mennyire alkalmas a társaságban való helytállásra ez az énem. És, hogy mennyire elfogadható a lányoknak, és itt jön be a férfiasság, ami engem igazán zavar. Félek, hogy ha felvállalom és elfogadom ezt magamban, akkor elvesztem a lehetőségem, hogy - apám útját járva - férfias legyek, elbagatellizáljam ezt az egészet és valami építő dologgal foglaljam el magam.



Vajon igaz ez, vagy ez nem egyszerűen akarat kérdése?


2020. okt. 26. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze csak hinned kell magadban
2020. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
37%

Én is és az apám is mindketten Borderlineok, szorongók és depressziósak vagyunk...

Azt kell hogy mondjam, persze ez csak az én magánvéleményem, hogy szerintem egy nőtől sokkal inkább elfogadható a depresszió és az érzelmileg labilis személyiségzavar..

Én egy férfitől a magabiztosságot és a stabilitást várom, valószínűleg azért alakult ez így ki bennem, mert egész életemben láttam, ahogy az apám bőg, hisztizik és dührohamai vannak 50 évesn is... Szerintem pont hogy jó, hogy megtudod játszani magad és vissza tudod fogni magad társaságban, mert ezt látni egy férfitől borzalmasan szánalmas. Én már csak tudom sajnos.

2020. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!