Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztencia diétát ha...

Inzulinrezisztencia diétát ha nem tudom betartani mi lehet a következménye? Részletek lent

Figyelt kérdés

Gyógyszert nem írtak fel csak “diétázzon”. Mielőtt a torkomnak ugranának sokan, szüleimmel élek ők tartanak el javarészt, nem válogathatok a kajában. Nah meg vidéken egy 500 fős faluban lakunk, nem is kapni extra alapanyagokat.

Hogy végképp ne legyen rossz annyit csináltam az eddig adagokat csökkentettem először egyharmaddal, most pedig már a felével tehát fele annyit eszem. Ez is segíthet ?


Van rajtam plusz de nem vészesen sok , nem kimondottan emiatt csökkentettem hanem , hogy ha már a speckó dolgokat nemtudom, legalább tegyek valamit.


2021. jan. 30. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Itt főként CH szamlalgatas lenne a cél és nagy glikemias indexű (hosszan felszivodo) ételeket kéne találni, kardiozas sem ártana.

A magyar dietetikusok országos szövetsége oldalán szerintem találsz erről infókat.


Ha nem figyelsz rá, akkor elmehet rosszabb irányba, amikor már inzulint kell használni, ha figyelsz rá a normális szintre visszaallhat és akkor már kb. nem leszel IR-es (nyilván hosszabb folyamat és türelmet igényel, teljes életmódváltást)

2021. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem én főzök hanem anyukám, azt kell ennem amit ők esznek. Vagyis kelleni nem kell, de másra nincs pénzem, hogy külön vásárolhassak magamnak kaját. Tanuló vagyok még.


Mozgás van, mindenhova gyalog járok, spórolásképp is meg mozgás is ugye ekkor mérem a megtett távot/ lépést.


Amit erről találtam sajnos csupa drága dolog volt vagy helyettesítő termék. Múltkor kérdeztem anyumat van e paradicsom itthon? És lekiabált, hogy 1100Ft a paradicsom kilója mit gondolok én hogy azt fog venni? Szóval sokszor inkább befogom a szám és eszem ami van, csak fele adagot.

2021. jan. 30. 18:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Milyen kajakat főz az anyukád? Tudja, hogy az IR mit jelent?
2021. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

21 vagyok. Teljesen átlagos, hétköznapi ételeket főz.

Tud róla igen. De nem vagyunk jómódúak, ha már a paradicsomon veszekszik velem, ebből sejtheted.

2021. jan. 30. 18:23
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is csak annyit tudok erről amit neten olvastam , néhol ellentmondó dolgokat , az orvos annyival lerendezte “diétázzon”

De hogy mit vagy hogyan vagy hogy lehet ezt Csórón megoldani arról semmit.

2021. jan. 30. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért olvasol róla sok ellentmondásos cikkeket, mert sokszor olyanok írnak róla, akik egyáltalán nem értenek hozzá. Az inzulinrezisztencia mechanizmusat kell megérteni. Ha gondolod írok róla néhány dolgot.

Tanulsz meg? Nincs valami ösztöndíj, amivel kis pénzhez juthatsz?

2021. jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az ösztöndíjam nem sok, azt is anyumék pótolják ki mert elmegy a sulis költségekre.


Jólenne ha írnál róla ami fontos köszönöm szépen.

2021. jan. 30. 18:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Okés, írok privatban
2021. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre a válasz az, hogy csökkent glukóztolerancia, emelkedett éhomi vércukorszint, majd kettes típusú cukorbetegség lehet a következménye.

A problémát talán segítene megoldani az, ha sikerülne megbeszélni a szülőkkel ennek a fontosságát, hiszen ahova ez az állapot vezethet az akár nagyon súlyos is lehet hosszabb távon. A szénhidrátbevitel csökkentése nagyon fontos megtartott fehérje- és zsírbevitel mellett. Nem kell azonnal speciális ételekre és drága gondolni. Sajnos mindenhol ilyeneket reklámoznak, mert sokan az üzletet látják benne. A szénhidrátdús köretek helyett jó alternatíva lehet bármilyen zöldség. Gondolok itt salátákra, amik általában nem drágábbak, mint egy bármilyen más étkezés. Reggelire lehet zabkását enni. Ezek nem drágább dolgok, mint bármi más.

Fontos a megfelelő mennyiségű sportolás. Lehetőleg futás, kerékpározás, mert az bizonyítottan növeli az izomsejtek glukózfelvételét.

2021. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9 Köszönöm a választ , sajnos ez olyan ,hiába fontos valami meg egészséges ha nem telik rà. Én még tanulok , apum minimálbért keres, anyum közhasznú munkás így nem dúskálunk anyagilag. Ösztöndíjat kapok ugyan de az el is megy a sulis dolgokra.

Sokat sétálok mindenhova gyalog megyek így mozgás van, futni még nem bírok olyan sokat de ezen a részén már rajta vagyok.

2021. febr. 1. 02:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!