Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ketogén diéta vajon segíthet...

Ketogén diéta vajon segíthet az ingatag vércukron vagy inkább árt?

Figyelt kérdés
Terhességi cukorbeteg voltam, akkor tartottam az IR-diétát, ezt folytatom (többé-kevésbé, most karácsonykor mondjuk elengedtem a kérdést) a szülés után is. Most januártól a férjem is szeretne csatlakozni a diétázáshoz, ő viszont fogyókúrás céllal. Így, hogy már nem vagyok terhes, a ketogén diétának nem lennének káros mellékhatásai, viszont tudom, hogy egykori GDM-esként oda kell figyelnem a szénhidrátbevielre, mert statisztikailag nagy esélyem van később diabéteszesnek lenni. Szerintetek ha most átállunk egy ketogén diétára, legalább átmenetileg, akkor az segíthet a megelőzésben, vagy inkább továbbra is IR-diétát lenne érdemes csinálni? Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert ketogén étrenddel mégis csak könnyebb fogyni.

2020. dec. 29. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Egyetlen szélsőséges diéta, ahogy a ketogén sem egészséges. Ha ismered az IR diétát azzal is nagyon jól lehet fogyni és nem ártasz az egészségednek.
2020. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Ne, ne, ne. Nyugodtan csinaljatok csak a 160 grammos dietat, esetleg a szenhidratot csokkenteni lehetne meg picit benne, plusz melle szamoljatok a kaloriakat es a glikemias indexre is figyeljetek. Ezzel biztos lesz a fogyas es legalabb az egeszsegeteket se teszitek kockara valami eppen divatos dieta miatt.
2020. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Maradjatok inkább az IR diétánál (akár 160 g alatti ch-val). Sokkal többféle egészséges ételt ehettek, így változatosabb, és fogyáshoz ez is ugyanolyan hatékony lehet.
2021. jan. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azt ugye tudjátok, hogy ez a 160 gramm csak magyarországon ekkora divat? amúgy én egy dietetikust hallgattam a témában, aki szerint teljesen logikátlan azt tanácsolni, hogy 2-3 óránként egyél szénhidrátot, amikor pont arra vagy ,,érzékeny", mint a laktózérzékenység- ott sem azt tanácsolják, hogy akkor nyomasd 2-3 óránként a joghurtot
2022. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, a 80-as években tudományos alapon a margarint sztárolták például, ma már tudjuk, hogy egy szar...
febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!