Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a Lidlben kapható...

Szerintetek a Lidlben kapható tojás, hús, hal minóségi? Hogyan tudnék minőségi élelmiszereket enni, anélkül, hogy kétszer annyiba kerülne a bevásárlás?

Figyelt kérdés

Nem hús származékok értem a kérdést, hanem például a mélyhűtött pultban található csirkemellre. Stb.

Sokszor látom hogy árulnak GMO mentes csirkét, vagy biot tojást.. Viszont sajnos nem tudom megengedni magamnak hogy rendszeresen vegyem az ára miatt.

Az életmódomban minél inkább törekszem a tisztaságra, azonban a bio zöldség és hasonlókat nem tudom sajnos megengedni.

Szerintetek mit tegyek, annak érdekében, hogy mégis jó minőségű, tiszta alapanyagokat vásároljak?

Pl gondoltam a piacra, hentesre.. Bár nem vagyok benne biztos hogy árfekvésben, vagy minőségben mekkora különbség van az Aldi és lidl polcain található kínálat között.

Tapasztalat?



2021. febr. 4. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Magyarországon nincs GMO-s étel. Én már ettem egyébként Amerikában.
2021. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Azt szokták mondani, hogy a minőséget meg kell fizetni.

És ez sajnos igaz.

2021. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Húsban mindenben minőségi a lidl de drága.

Húst hentesnél érdemes venni.

2021. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Magadnak neveled. Én magamnak nevelem

.

2021. febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es...hol? Esetleg a panel 10. emeletén?
2021. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én elégedett vagyok a Lidlben kapható húsokkal, gyönyörű a sertés pl.
2021. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Jó a Lidl, de tény, hogy a bolti és a bio húsok között ég és föld a különbség. Ízre, állagra, mindenre. Bio húsos csontból vagy csirkéből a húsleves az ámulatba ejtően finom. Irtó sokat számít, ha az állat nem szóját eszik takarmányként, meg rendesen mozog. De a bio húsok nagyon drágák sajnos. 3000 Ft-tól kezdődik a csirke kilója, a marha, bárány, ilyenek meg 4-5000. A bio zöldségek és a normál között nincs akkora élvezeti érték különbség, de a beltartalmi az ott is számottevő, mert nem mindegy, hogy volt-e valami természetes eredetű tápanyag a talajban, amit fel tudott venni a növény vagy nem.

#1: Simán van Magyarországon GMO-s étel, mert a nagyüzemi állattartók az ócsó import GMO szójával etetik a jószágot. [link]

Bár a húsok előre csomagolása totál nem környezetbarát, azért van egy előnye: a termékismertető. A jobbakon rajta van, hogy mit evett az állat és milyen antibiotikumokat kapott, mennyire engedték őket szabadon stb. Piacon/hentesnél semmire sincs garancia. Kivéve a biopiacot, mert oda csak minősített termelőket engednek be és kivéve ha közvetlenül a termelőtől veszed az árut, mert a termelő is tudja mutatni a tanúsítványait, meg sokaknál lehetőség van a személyes lecsekkolásra is.

Tojásnál nemcsak a bio "jobb", már a mélyalmos is nagy előrelépés és a nagy áruházláncok ezt évek óta hangoztatják, hogy pár év múlva nem fognak átvenni már ketreces tartásban termelt tojásokat.

A hal akkor minőségi, ha nem tengeri halról van szó, ami kockázatos a nehézfémszennyezés miatt. A tengeri halaknak is vannak már különféle minőségi védjegyeik, de ezek inkább arra vonatkoznak, hogy hogyan fogták ki őket, mert van néhány ultrapusztító halászati mód - pl. vonóháló - ami egy csomó bálnát és delfint és más élőlényeket is fölöslegesen megöl. Tengeri halakat már akvakultúrákban is tenyésztenek, ezért bio változatban is előfordulnak, de persze horror áron.

2021. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!