Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zöld teát (nem cukrozott...

Zöld teát (nem cukrozott üdítőt, hanem forrázottat) ihat-e gyerek, vagy inkább csak idősebb kortól ajánlott a koffein miatt?

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves? Én már 10 éves koromban kávéztam, igaz, csak nagyon gyengét engedtek.
2021. febr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rendszeresen nem adnám, igyon gyümölcsteát.
2021. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
11 éves, és nem rendszeres fogyasztásra gondoltuk, maximum heti egy alkalommal, a gyümölcsteákat nem szereti.
2021. febr. 4. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, mehet siman. A koffein sem ordogtol valo, jot is tehet, foleg pubertas korban.
2021. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor én gyerek voltam, teából csak fekete teát ittunk (nem minden nap, de elég gyakran), suliban és otthon is, nem volt más. Nem vettem észre, hogy bármilyen káros hatása lett volna.

Az én gyerekeim 8 és 10 évesek. Eddig nagyon ritkán ittak rendes teát, mert nem szokott lenni itthon, de kaptam ajándékba egy 100 darabos teaválogatást, van közte zöld és fekete tea is. Azóta ebből hetente 1x iszunk, mindenki amilyet választ. Nekik nem csinálom erősre.

2021. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös!


Nem vetted észre...? Mért, mihez képest lehetne észrevenni? Honnan tudod, ha nem iszol mi lett volna?


Mondjuk én azt vallom, hogy a jó fekete teának egészség megőrző hatása van... nem a koffein miatt. A zöld határozottabban élénkít, de az is sokban segít a mostani táplálkozási szokásaink közepette. Arról nem is beszélve, hogy helyette milyen iszonyat "alternatívák" terjedtek el.


Egyébként mi sem adunk a gyermeknek tea teákat. Nincs szüksége rá a szervezetének, így az ilyen erőssebb hatóanyagok kerülendők. Egyéb gyógynövény és gyümölcs teákat kap válogatottan (fitoterapeuta szakszerűen)

2021. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!