Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggelire hányinger,illetve...

Reggelire hányinger,illetve feltételezhetően refluxbetegség esetén milyen ételek ajánlottak,ha korán kell mennem dolgozni? 19L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minden hétköznap 4;30kor kelek nyári összefüggő gyakorlat miatt, 5 körül szoktam enni,vagyis szeretnék ,ha le tudnék valamit nyelni. Nem azzal van a baj,hogy nem vagyok éhes,hanem fáj a gyomorszájam a felhalmozott gyomorsav miatt,illetve kicsit stresszelek ébredés után, így egy émelygésszerű állapot alakul ki nálam, ami miatt el is megy a kedvem tőle, félek enni, mert volt,hogy hánytam is, múlt pénteken... Van nálam mindig daedalon,aznap abból vettem be, 2 hányást követően elindulás után, de nem szeretnék hozzászokni, mivel álmosít,és klinikán töltöm az egész napokat kb.

Quamatelt szedek általában minden nap (40mg-osat), ez sokat segít,most is vettem be, hogy reggelre ne jöjjön fel a savam+ jobban odafigyelek az étkezésre, több vizet iszom, este már nem eszek,viszont sokszor felkelek 3 óra körül arra,hogy éhes vagyok, korog a hasam,de ez akkor is így van, amikor fent vagyok ,4:30-5 között.

Van valami tanácsotok,hogy utazás közben hogyan bírjam jobban a reggeleket? 20p vonatozás+ 20p villamosozás. Általában ha melegem van és nem beszélgetek valakivel,rámtör egy olyan érzés,mintha gyomromrúgtak volna és hányni kellene ,de közben múltkor is csak ingerléssel tudtam ...Próbálok enni valamit minden reggel, de nem merek igazából,viszont éhen sem lenne jó elindulni,mert általában elég kevés a vércukrom, szédülős vagyok... Mit ajánlotok? Most vettem a sparból ropit, cukormentes müzliszeletet, puffasztott rizst, háztartási kekszet, emellett víz, citromfű tea is van nálam,ebédre raktam sült virslit rizzsel, gyógyszert viszek. Mit tudnátok tanácsolni? Orvosnál nem voltam a problémámmal,jelenleg ez macerás is.

(Hazafelé általában minden rendben az úton, illetve már alapból kb 7-től ,mikor a munka kezdődik,jól vagyok. Lehet attól félek,hogy a villamoson nincs mosdó,ha hánynom kellene és erre stresszelek rá? :( )

Köszi mindenkinek!



2020. jún. 22. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A reflux mellett diétát kell tartani, a vizsgálatok mellett amit ha orvoshoz jutsz el fognak végezni, ezt fogják először javasolni. SZIGORÚAN BE KELL TARTANI! Nem csak a reggelire érvényes ha csak reggel követed akkor nem lesz változás. Ez egy nagyon hosszú folyamat ami kis idő utan javul (tapasztalat) én is hasonló cipőben jártam/járok. Leírom nekem mik szerepelnek nagyvonalakban a diétában általában mindnek ez az alap vonala de neten is elérhető szerintem több.

Kerülni kell minden nehéz fűszeres, zsíros ételt, gyors kaját, konzerves kaját és társait amit a boltban megveszel fagyasztott formában pl pizza, töltött húsok. Semmi pörkölt, nehéz étel továbbá például töltött káposzta és társai.

Kerülni kell a fornettit, ha van lehetőséged inkabb péksüteményt válassz vagy ami mégjobb egyszerű kifli.

A sült dolgokat is kerülni kell például sült krumpli/húsok helyette párolás van. A húsok közül a hal csirke, pulyka, kerülendő a disznó, marha, birka.

Köretek közül kerülendő a tészta, helyette rizs főtt krumpli.

Csínján kell bánni a tej termékekkel, illetve a tojásos dolgokkal (főleg ha nem frissen készült).

Italok közül tilos az alkohol, szénsavas italok, és üdítők energiaital és a KÁVÉ (a reggeli kávé nagyon nyomja a gyomorsavat) helyette 100% levek illetve víz.

Kerülni kell a cukros ételeket, bolti csoki, cukorka, chips, rágó, helyette kekszeket válasz a legjobb az egyszerű háztartási vagy zabkeksz/puffasztott rizs.

Gyümölcsök közül is a cseresznye, narancs például nagyon nyomja a savat, inkább körtét, banánt, szilvát meggyet egyél.

Tudom amit leírtam borzasztóan hangzik és nagyon nehéz betartani (megszenvedtem vele még ha csak nagyvonalakban irtam is le). Illetve nagyon fontos hogy minden olyan etel kerülendő továbbá amit érzel ezen felül hogy nem bírja a gyomrod savasodsz tőle.

Ami meg bevált nekem egy két praktika, Mgneb6 vitamin, probiotikum utóbbi lehet naponta is. Salvus víz (ra van irva az adagolása), illetve ha úgy alszol hogy felpolcolod a fejed nem tud visszaáramolni a sav, nem fogod annyira rosszul erezni magad reggel.

A dedalon nem jó választás tudom hogy hányingered van de ez nem kifejezetten a te problémádat szünteti meg próbálj rola leszokni. Nagyon fontos hogy ne a kajáról szokj le többször kell kicsiket enni ne legyél soha dugig de napi 10x is akár (nem ebéd szintű kaja), hanem mondjuk óránként figyelsz arra hogy egyel egy szendvicset, vagy kekszet, ropit, banánt a három fő étkezés mellett.

A reflux egyik legnagyobb kulcsa a táplálkozás nagyon figyelj oda erre és menj orvoshoz minél előbb, de az orvos altal felírt savcsökkentő sem jelent megoldást a problémára csak elnyomja érezni fogod majd hogy amit elmúlik a hatása sokkal rosszabban jön vissza a reflux. Szoval en a savcsökkentőt csak veszhelyzet eseten javaslom a kulcs az étkezésben van.

Sok sikert bár meggyógyulni nem lehet ebből mérlegelni tudod a tüneteket ha betartod a játékszabályokat.

2020. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetném a kora reggeli evést, ha nem esik jól.

Ha az éhségtől rosszul leszel (szédülés, gyengeség), pont a finomított/gyorsan felszívódó szénhidrátokkal kellene vigyáznod, azaz a ropi, ht. keksz (péksüti, kifli) nem lesz jó. Igyál meg inkább egy doboz kefírt (útközben is elkortyolgathatod, szép lassan). Több fehérje, rost, később leszel éhes, stabilabb lesz a vércukrod. A gyógyszerek csak tüneti kezelést nyújtanak, a táplálkozásodat kellene javítanod, aztán (ahogy javulnak a tünetek) a gyógyszert csökkenteni, majd elhagyni. A magnézium, probiotikum, gyógytea, gyógyvíz hasznos lehet.

A stressz sajnos nem segít, esetleg próbálj meg valamilyen stresszoldó légzéstechnikát, szedj vitaminokat (B-komplex, D3), esténként lazíts, meditálj kicsit, aludj minél többet (amikor van lehetőséged). Ha éjszaka felébredsz az éhségtől, szerintem valamit mégiscsak kellene vacsoráznod, lefekvés előtt 1-2 órával. Pl. párolt zöldségek + főtt tojás.

2020. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!