Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki úgy nőtt fel hogy...

Ha valaki úgy nőtt fel hogy rendszeresen alig evett valamit, lehetséges felnőtt korában normálisan meghíznia, ha lesz lehetősége eleget enni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 13. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én keveset ettem gyerekkoromban (nem azért, mert nem volt mit, hanem mert nem volt étvágyam), és nagyon sokáig alultáplált voltam. Most 31 éves vagyok és enyhén túlsúlyos, úgyhogy mostanában igyekszem egészségesen táplálkozni.
2021. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4 éves koromig nem tudtam 2 kanálnál többet enni, mert gyomorszáj szűkületem volt.

12 éves koromban költöztünk ki a 20 négyzetméteres házikóból, ahol 5en laktunk. Nem volt mindennap kaja az asztalon. Gimiben már szerencsésebb helyzetben voltam. Minden nap volt kajám és ettem is bőven, de sokat mozogtam. Sport edzésekre jártam heti 8 alkalommal a heti 4 tesióránk mellett. (3x reggel - 5x este) és hétvégén mindig bringáztam 50-70km terepen.

Szálka voltam, pedig akkor már volt mit enni és zabáltam is rendesen.


Munkába állásomkor nem volt már sem erőm, sem időm sportolni. 2 év alatt elértem a 40es testzsírszázalékot. Fájtak a lábaim a lépéstől. Akkor döntöttem úgy, hogy diétázni fogok és újra életem része lesz a mozgás. 4 hónap alatt 30kg-tól szabadultam meg kitartó és rendszeres edzéssel.


Azóta oda kell figyelnem arra, hogy mit eszek. Sosem voltam anós vagy bulémos. Egyszerűen gyerekoromban nem volt pénzünk kajára. Most van, most figyelnem kell, ne hízzak el.

2021. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már persze hogy lehetséges. Miért ne lenne az? Nyilván a szervezet hozzászokik ahhoz hogy kevesebbet kap. (Ha túl keveset pedig már rendesen betegesen raktároz, lásd az etióp gyerekek hatalmas hasát, és mégis üres). A gyomor is kicsit szűkebb lehet. De amint elkezdesz enni, lehet hogy hosszabb idő lesz, és az elején nem is fogsz tudni többet enni, de fokozatosan visszafogod nyerni az energiaigényed, és utána ugyanúgy hízékony leszel. (Persze ha az alultápláltság miatt nem alakult ki bármiféle maradandó betegség pl cukor)
2021. febr. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!