Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges táplálkozás,...

Az egészséges táplálkozás, diéta valójában pénzcsináló üzletág?

Figyelt kérdés
Kezdek átlátni ezeken. Ha egészségesnek címkézet ételt eszik valaki és azt mondja, hogy sokkal jobban érzi magát, mint előtte valójában a placebóhatást érzi. Próbáljátok ki azt, hogy egy egészségtelennek címkézett ételt esztek úgy, hogy elképzelitek azt, hogy egészséges. Ugyanaz lesz a hatása.
2021. febr. 18. 17:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a "genetika" szóval 2 probléma van. Egyrészről attól még senki nem gyógyult meg, mert a betegségét a családi háttérre fogta. Sőt, ha annyira rossz génjei vannak, akkor ne is rabolja se az orvos idejét, se az állam pénzét, mert ezek szerint akkor nem érdemes rákölteni. Ha neked genetikailag szuvasak a fogaid, akkor minek betömni, ha úgyis csak lyukad tovább, egyszerűbb akkor az összeset kihúzni, nem? Öreganyádnak genetikai eredetű a kettes típusú diabétesze? Akkor adja csak vissza az inzulinját, hiszen nem fog rajta segíteni, neki akkor ezt dobta gép, ha meg kell halni, akkor meg kell halni.

Másrészről: nem nagyon úgy tűnik, hogy aki ezzel a genetikával dobálózik, az nem is érti valójában, mi is ez a kifejezés. Nagyon könnyen sarokba lehet szorítani az ilyen embereket, csak azt a kérdést kell feltenni neki, hogy mi a vércsoportja (na ezen már sokan elvéreznek, ami elég érdekes, mivel nem tudom kinek is fontos, hogy tudja) és az alapján tippelje meg, hogy mi lehet a szüleié, vagy legalábbis mi nem. Pedig a vércsoport öröklődésnél egyszerűbb dolog nincs is, elég lenne csak félig odafigyelni biológia órán egy szakmunkásképzőben is, még csak jobb gimnázium sem kell hozzá és már értené az ember. Nem is tudjátok miről van szó, csak jó érzés valamire ráfogni az aktuális állapotot és nem kicsit elgondolkodni, hogy lehet valahol legbelül én is hibás vagyok abban, ami velem történt. Igen, van egy csomó olyan betegség, ami sajnos kialakul még egészséges szervezetben is. De az nem jelenti azt, hogy a kettes típusú diabétesz ne lenne világosan elsősorban az életmóddal összefüggésben, a májrákosok száma is jóval magasabb az alkoholisták és hepatitis c-sek között, mint azoknál, akik nem rendszeres alkohol fogyasztók, a tüdőráknak pedig természetesen vannak altípusai, amelyek között egy van, ami bizonyosan nem hozható összefüggésbe dohányzással, a szájüregi tumorok döntő többsége sem a jó szájhigiéniával rendelkező fiatal, igényes nőknél fordul elő, hanem az elhanyagolt, sokszor periférián élő (hajléktalan), láncdohányos alkoholistáknál.

Akit megnyugtat, hogy a genetikára fogja, az tegye. Nem fog tőle meggyógyulni sőt, még ront is az állapotán, mert ezek szerint nincs mit változtatnia, ha az eddigi életmódját nem tartja hibásnak az állapota kialakulásában. Az ő baja. Valahol ez is a természetes szelekció egy formája, csak kár, hogy ennyi pénzt költ rájuk az állam, és az orvosok is rájuk pazarolják a tudásukat és energiájukat, az lenne az igazi fekete leves, ha valaki abban a pillanatban, hogy kiejti a száján a genetika szót, arról azonnal levenné a kezét az egészségügyi ellátás, hogy akkor úgy sincs mit tenni. Jó sokan felfordulnának idő előtt. De legalább jutna pénz és idő azokra, akik tényleg gyógyulni szeretnének.

2021. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!