Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Attól lehet komoly(abb)...

Attól lehet komoly(abb) bajom, hogy már hetek óta székeléskor a második-harmadik ütemben már mindig olyan szorulásom van, hogy a péniszemből is folyik közben a prosztataváladék(?), és a széklet meg nem jön ki, akármennyire is nyomom?

Figyelt kérdés

3. ütem azt jelenti, hogy harmadszorra székelek aznap, ugyanis már 13 éve élek hashajtón folyamatosan, és nekem már csak azzal megy... A szorulás mellé ugyanakkor meg hasmenés is társul, mert sokszor már csak víz távozik, de ettől még érzem, hogy van egy tetemes mennyiségű széklet, ami sehogyan sem akar kijönni már nagyon régóta...

Szóljak/érdemes szólni erről a problémámról a háziorvosomnak vagy ne? Mert őszintén szólva már nagyon unja a székelésemmel kapcsolatos panaszkodásaimat...



2021. febr. 19. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Vagy talán aranyered van, és attól van nyomás érzésed a végbeledben. Aki egy nap háromszor megy, abban nem lehet már semmi.

Egébként is, 13 éve hashajtón élsz, komolyan abban a hitben éltél, hogy soha nem lesz mellékhatása? :D Ha mázlid van semmi, ha meg nem...hát inkább ne részletezzük. Menj el egy urulógiai kivizsgálásra.

2021. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Prosztata váladék folyik a péniszedből? Az miaz?

Szorulás hasmenéssel? Hogyan?

Kérj egy beutalót a gasztroenterológiára.

2021. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1: Hidd el, bennem lehet, nagyon sokat eszek, és ahhoz képest nem mindig ürül annyi, mint amennyinek kellene (pláne mostanában)...


2: Nem tudom mi az, csak azt olvastam, hogy az lehet ilyenkor... Gasztrón már voltam és nem találtak semmit, igaz az már régen volt (lehet van már vagy 6-8 éve is)...

2021. febr. 19. 18:01
 4/5 A kérdező kommentje:
1: Négy naponta hashajtózok/székelek csak...
2021. febr. 19. 18:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem jön, akkor ne erőlködj tovább.

Nagyon sokat eszel? Hát, annak jó része megemésztődik, így a széklet mennyisége nem feltétlenül tükrözi a megevett mennyiséget.

Ahhoz kérj orvosi segítséget, hogy le tudj állni a hashajtóval. Kellene neked valamilyen probiotikum, megfelelő étrend, esetleg enyhe hatású gyógynövényes készítmény az elején.

2021. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!