Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek fogok fogyni 140...

Szerintetek fogok fogyni 140 g-os szénhidrát diétától?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alul működésem van illetve felmerült inzulin rezisztencia is amire a doki 2 hónap diétát írt fel hogy rájöjjön elég e életmódbeli váltás vagy kell gyógyszer is.


Nem vagyok túlsúlyos most, hogy home office van meg karácsony volt, 4 kiló feljött fél év alatt de így is 57 kg vagyok 168 cm magasságomhoz. Sajnos az étkezésemmel tényleg voltak gondok. A stressz miatt sokszor nem ettem / eszek leghamarabb koradélután és akkor is valami gyorsan felszívódó szénhindrátot vagy ami gyorsan pörget, csokit meg ilyen hülyeségeket mert nem csúszik más.

Most váltok, számolom, olvasom hogy mit és mennyit, figyelek az arányokra. Illetve napi legalább 3x eszek.

Szerintetek fog változni a súlyom vagy csak a közérzetem? Pontosabban arra gondolok hogy eddig kevés gagyi, egészségtelen ételeket ettem gyakran ,most pedig mennyiségben több de minőségben jobbat fogok enni.


Aki hasonló diétán van/volt mit tapasztaltatok?



2021. márc. 8. 16:29
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen
2021. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennyiből nem eldömthető. Nem mindegy, hogy az a pár falat valami mekkora kalóriatartalmú volt. Nyilván ha 2000 kcal körül, ezzel a diétával pedig csak 1500-at viszel be, akkor igen, fogysz majd. Viszont ha csak 1000 kcal-t vittél be naponta, most pedig 1500-at, akkor simán hízhatsz is. De ettől nem kell bepánikolni, sokkal egészségesebb leszel ha pedig mozogsz is mellette, akkor formásabb is, hiába jön fel 1-2 plusz kg.
2021. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
ha tényleg csak 140 gramm szénhidrátot eszel, és nem eszel mellé irgalmatlan mennyiségű zsírt, akkor igen, fogyni fogsz.
2021. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddigi tapasztalat az az hogy annak ellenére hogy 4x sikerül enni egy nap csak 1200 kcalt viszek be.. szénhidrátból is kb 100at 110 grammot amit növelni kéne de nem birok sokat enni. Viszont jó a zsír, szénhidrát, fehérje közötti arány
2021. márc. 9. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz fogyni?
2021. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék fogyni csak életmódot kell váltanom es egyelőre nehezen megy mert mennyiségben nem birok sokat enni mint kiderült. Viszont így szerintem kevés a tápanyag amit beviszek. A szénhidrátnak mindenképp 120-140 gramm között kéne lennie hogy ne legyen ketogén diéta viszont alacsony glikémiás kajákból meg többet kéne enni hogy ez megvalósuljon. Szóval egyelőre nem tudom mi lesz, próbálok többet enni.
2021. márc. 9. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!