Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha enyhe IR-t állapítottak...

Ha enyhe IR-t állapítottak meg nálam, akkor gyakorlatilag soha többé nem ehetek csokit meg semmit, ami finom?

Figyelt kérdés
Elvileg diétáznom kell, és utánanéztem, hogy miket nem lehet enni egyáltalán, és kb. semmit, amit szeretek. Ráadásul azt is olvastam, hogy életem végéig diétázni kell, vagy cukorbeteg leszek. Ez tényleg így van? Ezt hogy lehet elviselni? Nem lehet néha megszegni a diétát? Vagy ha visszafordult a folyamat, addig normálisan élni, amíg újból nem lesz gáz a helyzet (nyilván kevesebb cukorral azért)? Eléggé sokkolt most ez... Enélkül is épp elég sok szarral kell megbirkóznom az életben, nem hiányzott még ez is :( Köszönöm, ha segítetek!

2021. febr. 15. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Mindent lehet enni mértékkel, csak az alacsony CH keretre kell figyelni.
2021. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tényleg? Csak mert megnéztem most több honlapot is, ahol erről írnak, és kifejezetten tiltólistásként sorolnak fel rengeteg ételt (pl. méz, fehér rizs, rizstej, aszalt gyümölcsök, meg csomó gyümölcs). Tudom, nem biztos, hogy a legjobb ötlet interneten tájékozódni, dietetikushoz is megyek majd, csak még nem kaptam időpontot.
2021. febr. 15. 18:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Van cukormentes csokoládé.

2. Életmodvaltast igényel, de szinte mindent el lehet készíteni "IR barát" módon. Pl. marha finom diétás tiramisu van itthon :)

2021. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre kicsit emésztenem kell ezt az egészet, mert durva cukorfüggő vagyok, de azért megnyugtató, amiket írtok.
2021. febr. 15. 20:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Először is kezdd el a diétát, és egy ideig tartsd be szigorúan. Mellette kezdj el rendszeresen mozogni is, ez hosszabb távon javítja az inzulinérzékenységet.

Később majd megengedhetsz néha magadnak egy kicsit a tiltott ételekből, de lehetőleg akkor is maradj a szénhidrátkereteden belül.

Én így csinálom évek óta, és őszintén szólva már nem vonzanak annyira a cukros-fehérlisztes ételek és a tejcsoki, amiket régen nap mint nap ettem. Fehér rizst, gyümölcsöket és mézet én szoktam enni kisebb mennyiségben. A tejcsokit magas kakaótartalmú étcsokira cseréltem (napi 1 kocka), de kakaóporral is lehet alacsony ch tartalmú sütit, édességeket készíteni.

Csak az elején nehéz egy kicsit, aztán majd belejössz, találsz jó recepteket, és rájössz, mennyi finom étel létezik, amit nyugodtan ehetsz.

2021. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

5 éve tartom a diétát. És semmiben nem szenvedek hiányt. 😄

Sőt, a cukormentes csokit már sokkal-sokkal finomabbnak tartom, mint a simát. Attól érzem, hogy nem esik le a cukrom, elég belőle pár kocka, nem leszek utána még éhesebb, mert alacsony a glikémiás indexe.

Egyszer-kétszer megpróbáltam kis mennyiséget a cukrosból, - konkrétan ÉG tőle az egész szájüregem, utána még jó ideig éreztem egy borzalmasan savanyú, maró ízt.

Ugyanúgy fogyasztok pl. pizzát - aminek a tésztája apró szemű lencse, tojás és száraz élesztő keverékéből áll, tetején az általam elkészített fűszeres paradicsommal. Édességeket, süteményeket, palacsintát is tudok sütni magamnak mandula vagy kókuszlisztből, cukor nélkül.

Teljes életet élek gabonák, rizs, krumpli, szacharóz és méz nélkül is. Szeretem azokat az ételeket, amiket megehetek. Te is könnyen átvariálhatod a kedvenceidet. Ha kell, ajánlok helyette pár alternatívát, ami nekem bevált. 🙂

2021. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek, tényleg sokkal nyugodtabb vagyok már, mint amikor a kérdést kiírtam! :) Az nyomasztó kicsit még, hogy mindezt hogy lehet egy átlag, dolgozó háziasszony napirendjébe beiktatni. Bevallom, hogy sokszor nyúltam eddig kényelmi megoldásokhoz e téren, úgy tűnik, hogy ezek nagy része most ki lesz lőve (pl. nagyon rég sütöttem már sütit, mindig megvettem inkább). A másik kérdésem, hogy nektek ez nem nagyon nagy anyagi teher? Elég drágák az egészséges, meg mindenféle "mentes" ételek, mennyire nagy többletkiadásokra számítsak szerintetek?
2021. febr. 16. 20:55
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon megköszönném a javaslatokat, nagyon jól jön minden segítség :)
2021. febr. 16. 20:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, még egy kérdés: Szerintetek édesburgonyát magában lehet enni nasiként, ha nagyon rám tör a cukor-éhség? Azt olvastam most róla, hogy cukorbetegek is ehetik.
2021. febr. 16. 21:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy milyen tünetek voltak nálad ?
2021. szept. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!