Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van hogy napi 3-4 akár...

Miért van hogy napi 3-4 akár 5 liter folyadékot is beviszek a szervezetbe? Baj, hogy ilyen sok vizet iszok?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje észrevettem, hogy bár milyen hónapban járunk a napi folyadék bevitelem legalább 3-4 liter és ez akár 5-6 liter is lehet. Ez egészséges? Gondolkoztam, hogy ne adj Isten mondjuk cukorbeteg vagyok, viszont más "tüneteket" nem észleltem magamon.

2021. márc. 10. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Aktív mozgás mellett 24 testsúly kilógrammonként 1 liter teljesen normális.


Passzív élet mellett 30-35 tsgk-onként.


3 liter víz mellett 100kg vagy, akkor ez nem para.


80kg-vel 5 liter víz, az erősen cukor gyanús. Az, hogy még a teljes bénulás és a vakság nem jelentkezett, az nem jelenti, hogy a kettő között nem fog más tünet megjelenni, ha tényleg diabétesz.


Magán klinikán kB 3ezer forint egy terheléses cukor vizsgálat akár beutaló nélkül is.


Most ne menj ha lehet egészségügyi intézetbe, várj vele, amíg a jelenlegi, múltál változata lecseng a covidnak.


Ha izgulsz emiatt, telefonálj a házi orvosodhoz és kérj tőle diétát, vagy keress neten egyet és néz meg, hogy 2 hét és 4 hét után mennyire változik a szomj.


És hagyd el a cukros löttyöket, ha innál olyasmit.

2021. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Javítás: "jelenlegi, mutált változata "
2021. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem azért iszol, mert folyamatosan szomjas vagy akkor nem valószínű, hogy cukor lenne. Mindenesetre kérj egy labort a háziorvosodtól, ha aggódsz, rá is kérdezhetsz nála.


Mondjuk szerintem nem olyan sok, én simán megiszok ennyit időszakosan, kutya bajom, csak kacsa vagyok :D

2021. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy mindig sokat ittál, vagy újkeletű a dolog? Mert ha mindig sok folyadékot fogyasztottál, akkor valszeg semmi gond.
2021. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából, csak úgy van, hogy néha-néha iszok de akkor sokat. De nem azért mert olyan iszonyat szomjasnak érzem magam, csak nem tudom, olyan jól esik 3-4 nagyobb korty víz. Igazából ez nálam is időszakos mivel van, hogy néha alig iszom csak 2-3 litert viszont most hogy így sokat itthon vagyok igen csak többet iszok mint eddig. Lehet tényleg csak unalmamban iszok.
2021. márc. 10. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
És mit iszol?
2021. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Legfőképp vizet, ritkán teát, de azt is cukor nélkül.
2021. márc. 10. 21:13
 8/11 anonim ***** válasza:

H@t én egesznap a budin ülnék akkor.

33n

2021. márc. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pasiknak nagyobb hely van a hólyagnak :)
2021. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz cukorbeteg. Ha az vagy, akkor a legérdemesebb diagnosztizálni, amíg nincsenek súlyosabb tünetek. Persze utána is érdemes, csak addigra már visszafordíthatatlan károsodások történtek.

Lehet más is: diabetes insipidus. Vagy idegi okok, ideges evés helyett ideges ivás.

[link]

[link]

2021. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!