Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha megeszek reggelire egy...

Ha megeszek reggelire egy gyrost vagy egy kalacsot, melyik hizlal jobban?

Figyelt kérdés

Eddig minden reggelire csirkehusit ettem tortillaban, melle savanyusaggal, de mostanaban elkezdtem kalacsot enni reggelire zoldteaval, es lekvarral.

Ha minden reggel kalacsot eszek, elhizhatok?


2021. márc. 12. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ. Nem mindegy, mit eszel még aznap, mekkora adag volt a csirke és mekkora adag a kalács. Az se mindegy, hogy mennyit mozogsz.


Élettanilag a csirkés tortilla alapvetően jobb, mert kevesebb benne a gyorsan felszívódó szénhidrát, zöldséget is eszel hozzá.


A kalácsban, lekvárban hozzáadott cukor van, amiből max. 30-50 g ajánlott naponta (kb). A teába nem írtad, hogy teszel-e cukrot. Ezek mind gyorsan felszívódó szénhidrátnak számítanak (a kalács is). Zöldségből még meglehet a napi ajánlott fél kiló a többi étkezéssel, ezt nem írtad.


Az én tapasztalataim szerint, ha valaki sokat mozog, akkor a szervezete eléggé "megbocsátó" a gyors szénhidrátokat illetően. Ha nem mozogsz, akkor sokkal nagyobb eséllyel fog ez a reggeli hosszú távon túlzott inzulinválaszhoz, inzulinrezisztenciához, majd elhízáshoz és cukorbetegséghez vezetni. Az első jel az lesz, hogy gyanúsan hamar megéhezel utána. Nagyon nem mindegy még a bélflórád állapota - ha sok rostot eszel, akkor valószínűleg jobb a baktériumflóra és kevésbé leszel hajlamos az IR-re eleve. Összefoglalva, a kalács önmagában nem föltétlenül fog bajt csinálni.

2021. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom❤️

Naponta 20-30 percet szoktam edzeni otthon, de nem kardio edzes csak erosito gyakorlatok- torna :) szerinted igy is veszelyes? Nem szeretnek cukorbeteg lenni :(

A teamba nem teszek cukrot.

A baratomnak mire hazaer 3fele a munkabol szoktam fozni husos- zoldseges kajakat es melle rizst eszunk allandoan. Estere meg gabonapelyhet vagy gyumolcsot szoktam enni.

2021. márc. 12. 13:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, es napi 20 percet gyorsgyaloglok
2021. márc. 12. 13:36
 4/9 anonim ***** válasza:

A gabonapehely dobozát nézd meg, hogy mennyi cukor van benne (lehet hogy még rosszabb, mint a kalács). Erősen ajánlott mérleggel kimérni ezekből az adagot, mert ha csak úgy szórsz a dobozból egy tálkába, akkor az ajánlott adag sokszorosát is kiöntheted magadnak. A tejben levő cukrot viszont nem kell a hozzáadott cukorhoz beleszámolni, se a gyümölcsben levőt. A gyümölcslében levőt érdekes módon bele kell - az élettanilag ugyanolyan károsan viselkedik sajnos, mintha hozzáadott cukor lenne. Én összeszámolnám a helyedben, hogy mennyi hozzáadott cukrot eszem összesen naponta, és ha ez 50 g alatt van, akkor nagyon nem aggódnék miatta.


A zöldséges-húsos étel rizzsel valószínűleg teljesen jó. Ami szerintem így nem jön össze, az a napi ajánlott 25 g rost, de az nem sok embernek jön össze szerintem (a rostost sajnos szokszor nem is tüntetik föl a tápanyagtáblázatokban, szóval nehéz számolni).


Az erősítő edzés is segít valamennyit cukorbetegség ellen, mert az izmok is segítenek fölvenni a vércukrot a vérből, és ha több izmod van, az növeli ennek a hatékonyságát. Pláne ha használod is ezeket az izmokat és így "éhesek" lesznek. A szív- és érrendszered egészsége érdekében azért ajánlott heti egy-két óra kardió jellegű edzés is (bár ez sajnos mostanában nekem se jön össze). A szívbetegségeket valójában nem az elhízottság, hanem az edzetlenség okozza.


Ha IR-es vagy cukorbeteg leszel, akkor valószínűleg észre fogod venni abból, hogy elkezdesz kifejezetten hasra hízni és szűkek lesznek a nadrágjaid. Ezek a betegségek elég jól visszafordíthatók. De egyébként egy sima éhgyomri vérvételből mért vércukor és inzulinszintből elég jól látszik már, hogy kell-e az IR miatt aggódnod. Nem 100%-os diagnózis, mert ahhoz terheléses vércukormérés kéne, de azért jó támpont. Szóval ha aggódsz, akkor befizethetsz évente egy ilyenre, nem olyan borzasztó drága. Sőt lehet, hogy a háziorvosod ingyen beutal. Ha utálsz orvoshoz mászkálni, akkor egy egyszerűbb "szűrővizsgálatot" otthon is tudsz csinálni, viszonylag kis pénzbefektetéssel: [link]

2021. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyorsgyaloglás is nagyon jó szerintem, az már majdhogynem kardió, vagy lehet hogy az :-)
2021. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat, nagyon hozzaerto lehetsz :)a baratom miatt jobban aggodom mert o rengeteg nasit eszik, es nem mozog egyaltalan mert rengeteget dolgozik es kifarad. Ulo munkat vegez, de majd ravedzem hogy munka utan menjunk egyet setalni, nekem is jot tenne meg neki is!

Vajon hol tudom megnezni hogy a kalacsbN mennyi a cukor🧐

2021. márc. 12. 14:51
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez azt jelenti, hogy 100g-ban 1500 kaloria van?🧐🧐

[link]

Ez lehetetlen

2021. márc. 12. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Felcserélték a kJ és kcal tartalmat. 100 g 359 kcal.
2021. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi :) !
2021. márc. 12. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!