Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mindennnapi szolo fogyasztas...

A mindennnapi szolo fogyasztas veszelyes lehet?

Figyelt kérdés
Mar egy honapja vagyok ugy hogyha egy nap nem eszek szolot nem erzem jol magam.Szolo "fuggo":)lettem.Most mar az is kiderult hogy 5 hetes terhes vagyok es nagyon agaszt hogy ez a tulzott(napi egy JO gerezd)szolo fogyasztas artalmas lehet a magzatra!
2010. aug. 18. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

mi az szolo?

szőlő?

gerezd szőlő? az mi???

nem egy fürt szőlő?

vagy világosíts fel miről beszélsz...

2010. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Előző: a Nyugat és Dél-Dunántúlon a szőlő nem fürt, hanem gerezd.
2010. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

echte eredeti nyugat-dunántúli vagyok (Vas, GyMs, Veszprém megyékben laktam és lakom),

borászatunk van az egyik legjobb bortermő vidéken, és még sosem hallottam róla.

:)

köszi a felvilágosítást

2010. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pedig: Vas, Zala, Somogy...

Lehet, hogy fiatal vagy, és már nem használatos a mindennapokban a gerezd.

2010. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is nyugaton élek (Zala), de én se hallottam sose ezt a kifejezést a szőlőre, maximum a fokhagymára vagy almára. Pedig már több generáció óta a család tulajdonában van egy kisebb szőlőültetvény és egy kis borospince.
2010. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az elsonek:Legyen akkor egy furt szolo(sajna a billentyuzetem angol es igy nem tudom az ekezeteket potolni,de gyumolcsrol van szo.)hogy ertsd jol.Ne vedd sertesnek!!!Ugyanis en szekelyfoldrol(Romania) vagyok ezert is lehet furcsa az en beszedem!!pl:nalunk a burgonyat,krumplit pityokanak nevezik,a sargarepat muroknak,a padlizsant vinetenek es igy tovabb...:)Na de szeretnek a kerdesemre is valaszt!!!!!!!!Koszonom!
2010. aug. 19. 00:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a szőlő jó gyümölcs, néhol azt írják, hogy a magasabb cukortartalom miatt hízlalhat is. Ha lehet, próbáld a magok nélkül fogyasztani, nem kell a sok ballasztanyagot bevinni a bélbe. (Én már láttam szőlőmagok miatti bélelzáródást, a te állapotodban inkább érdemes kizárni a kockázati tényezőket :)
2010. aug. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a szőlőmag kifejezetten egészséges. lehet kapni szőlőmagolajt, nagyon drága.
2010. aug. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

gerezd??


ha permetezett, mint a legtöbb akkor árthat.

2010. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
használatos a gerezd szó, de narancsra nem szőlőre, jólvan nem kötekedek többet, csak olyan aranyos szó erre.
2010. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!