Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdekelne -milyen hatással...

Érdekelne -milyen hatással van egy tini szervezetére a mértéktelen tojás fogyasztás? Ez heti szinten min 15db tojást jelent (évek óta heti min 15db),14 éves a gyermek.! I. M.

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
lesz miből izmot építeni, de mi ebben a mértéktelen?
2011. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Heti 15 tojás fogyasztása szerintem nem számít mértéktelennek.
2011. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi ebben a mértéktelen tojásfogyasztás? Ha eszel reggelente két tojásból rántottát, vagy megeszel két lágy tojást, az már heti 14 tojás. Én 38 éve eszem meg ennyit, és jelentem: élek, egészséges vagyok, vékony vagyok (165/55) és még a koleszterinszintemmel sem volt soha semmi gond.
2011. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz magas a koleszterin-e ha esetleg erre gondolsz, más baja meg főleg nem lesz, én napi 8at minimum megeszek (reggelire) és semmi bajom 17/F.
2011. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát , ti nagyon szerencsések vagytok, ha rendben van a koleszterinszintettek heti 14-15 vagy annál több tojástól. A World Health Organisation HETI!!! HÁROM tojás elfogyasztásánál többet nem ajánl, mert igen jelentősen emeli a koleszterinszintet, ami a szív -és érrendszeri betegségek egyik rizikófaktora.
2011. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mi baja lenne?

amig volt nagyinak tyúkudvara,addig minden reggeli tojásos volt,ez heti szinten 20-25 tojás csak a reggeli,plussz ami a tésztában (házi),levesben,sütiben,akármiben volt...heti 30-35 tojás valamilyen formában a szervezetembe került...és itt vagyok egészségesen,vékony testalakattal...

2011. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a WHO csak heti 3 tojást javasol, de ha igaz lenne, hogy a tojás veszélyes a szervezetre, az angolok már kihaltak volna. Egyébként az utóbbi években egyre több tudományos tanulmány jelenik meg arról, hogy sokkal kevésbé befolyásolja az elfogyasztott élelmiszer a koleszterinszintet, mint azt korábban gondolták. A tojásról meg inkább azt írják, hogy szabályozza a koleszterin termelődését.
2011. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is megeszek heti szinten egy 18-20 tojást, soha nem gondoltam rá, hogy ez mértéktelen lenne.

WHO ide vagy oda, de nekem tökéletes a koleszterinszintem.

(koleszterin 3,00 mmol/l, HDL-koleszterin 1,86 mmol/l, LDL-koleszterin 1,52 mmol/l)

2011. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

No-én inkább azért tartom soknak,mert egy 14éves gyerek nem igazán ismeri a főtt ételt,csak a tükör tojást-és bundás kenyeret!!!

Nem hiszem,hogy ez a sok olaj-és fehérje,zsír jót tesz hosszútávon!!

Tehát kíváncsian várom-milyen felnőtt lesz belőle!!

A heti 15db-a minimum.....van,hogy csak egy reggeli 5-6.....

2011. jan. 30. 11:53
 10/13 anonim válasza:

A koleszterinre vigyázz...

Én napi 5-6ot ettem meg, és bumm.... Rengeteg ideig minden nap rosszul voltam stb...

2011. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!