Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megkeseríti az életem a...

Megkeseríti az életem a reflux (?)

Figyelt kérdés

Több éves probléma már ez nálam. Most vagyok 22 éves, 16 éves korom óta már biztosan tart, de úgy rémlik, korábban is voltak már panaszaim.

Reggel 7 óra körül égni kezd a gyomrom, hányingerem lesz, ezt a hányingert meg tudom különböztetni a rendes "hanynom kell" hányingertől. Ezt maximum oklendezés kíséri. Emellé borzasztó rossz szájíz is társul, és mióta maszkot kell hordani érzem is, hogy határozottan budos a lehelletem. A fogaim is borzasztóan romlanak, szinte az összes ragofogam kezelve van. Néha berekedek és köhögök is tőle.

Reggel mindig etkezessel indítom a napot, majd egész nap sokszor eszek, keveset, ha van valami a gyomromban akkor legalább nincs jelen a mardoso éhségfajdalom, de közel sem vagyok jól. Többször mosok fogat egy nap, és rágóval meg mentolos cukorkaval tömöm a szám, de ez csak elnyomja a kellemetlen lehelletet egy ideig-óráig, nem megoldás. Próbáltam már a renniet, szódabikarbónát, salvus vizet, majd később írt fel nekem doki Quamatelt, Pantoprazolt, Venter port is próbáltam. SEMMIT nem segítettek:( kerülöm az edesseget, a szénsavas, cukros üdítőket, az alkoholt, mindent, ami nem ajánlott egy refluxosnak.

Viszont én nagyon szeretek sokaig aludni és ha atalszom a délelőttöt és csak 11-12 óra körül kelek fel, akkor semmi bajom. De ezt nem tehetem meg mindig. Arra is gondoltam már hogy esetleg lelki oka van, vagy munkaundor, de ha pl nyaralni indulok hajnalban, ami tök jó és alig várom, a gyomrom tönkreteszi az egészet akkor is. Ha délutánra kell mennem dolgozni akkor semmi bajom, szeretem a munkám. Voltam orvosnál, többször is, minden gyógyszert és tanácsot kiprobaltam, amiket fel is soroltam. Akkoriban még nem volt ennyire tele a tököm ezzel az egésszel és féltem a tükrözéstől, most már abban is simán benne lennék, csak a vírushelyzet miatt a kórházban most csak életveszélyes helyzetekben csinálnak. De gondolkodok rá, hogy elmegyek magánúton. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy volt már valaki hasonló helyzetben, aki végül mégis talált valami megoldást?


2021. márc. 15. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem nálam a sorozatos antibiotikumkúra hosszútávú mellékhatása volt. Én majdnem egy évig szedtem probiotikumot, többfélét is: Pro Gastro, Normaflore...

A savlekötők és társai csak a tüneteket enyhítik, az alapproblémát nem oldják meg. Ilyenkor szerintem az emésztés nincs rendben, az emiatti gázképződés belülről felfújja a gyomrot, kinyitja a gyomorszájat és a normál gyomorsav eljut olyan helyekre is, ahol semmi keresnivalója, így teszi tönkre a fogakat, marja a nyelőcsövet. Nekem egyébként inkább légzőszervi irritációm volt, legalább egy évig köhögtem a savgőztől. Noacidot kaptam tükrözés után, illetve kiirtották a Helicobactériumot, ami szerintem semmit nem ért. A Noacid ért, de csak tünetileg, amíg szedtem, megszűnt a köhögés, a légcső irritáció teljesen, de durva mellékhatásai voltak, lidércálmok, illetve egyszer véletlen duplán vettem be és a szívem 1,5 napig nagyon furán vert. Én inkább leálltam róla, amúgy is gyerekvállalás előtt voltam, nem akartam gyógyszereken élni. Nem lettem normálisan kivizsgálva, sok év múlva durván laktózérzékeny lettem, de lehet, hogy az egész refluxos sztori is már annak az előjele volt. Mindenesetre kb. egy év alatt helyrejöttem, pedig korábban már a sült krumplit se tudtam megenni, olyan hányingerem volt. Én ma már bármit ehetek, csak a kólával kell vigyáznom, de a szénsavasokkal sincs különösebb gondom.

2021. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ui: A bármit úgy értem, hogy laktózosat nem vagy csak laktázenzimmel együtt ehetem.
2021. márc. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is ugyanezek a tünetek vannak, főleg a kevés alvásnál megy el az egesz naptól a kedvem úgy fáj a gyomrom.. Bármit eszek, képtelen a gyomrom megbírkozni vele. Sikerült valamit kiderítened, esetleg van olyan gyógyszer ami használt? Hasi ultrahangom lesz nem sokára, kiváncsi leszek mit mondanak rá..
2021. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nalam ez csak akkor jelentkezik, ha koran kell kelnem, de olyankor mindegy, hogy 10,8,6 vagy 4 orat aludtam. Viszont ha pl éjszakás vagyok es utana csak 3-4 orara fekszem le delelott, es del korul felkelek akkor se szazas a gyomrom, de fele annyira sem rossz.

Fel is vagyok puffadva a rossz napokon. Egyszerűen borzalmas. Szerencsere most eleg sokat vagyok éjszakás, de 2 napja dolgoztam megint nappal es mar azt hittem meghanytatom magam pedig rettegek a hanyastol is. Iszonyúan szenvedek ettol az erzestol.

Voltam en mar mindenfele kivizsgalason a tukrozesen kivul...Már nagyon hosszu evek ota fennáll ez nalam. 22 eves vagyok, de mar a gimit is estin vegeztem el, mert annyira kikeszitett ez, hogy teljesen becsavarodtam, nem talaltunk rá megoldast, vegul a pszichiátrián kötöttem ki, mert keptelen voltam mar napi szinten ezzel az erzessel iskolaba jarni. Akkor is az volt, hogy biztos nem akarok iskolaba járni. Gondoltam arra is, hogy tudat alatti stressz, de nem volt bajom a sulival, a munkamat is szeretem, delutan/ejszaka szeretek itt lenni. És barmilyen tok jo programom lenne délelőtt, képtelen vagyok jol erezni magam. Probalkoztam szorongasoldoval is, de semmi változás. :(

2021. ápr. 11. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!