Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorégéssel küzdők, milyen...

Gyomorégéssel küzdők, milyen diétát tartotok?

Figyelt kérdés

Valószínűleg bakteriális eredetű de, még várok az eredményekre, és a kezelés sem fog majd azonnal hatni, szóval jó lenne addig is enyhíteni és valami gyomorkímélő diétát tartani, meg persze utána is, mert ez nem azonnal fog elmúlni.

A dokik mind mást mondanak, az egyik tilt x dolgot, a másik pont azt javasolja, stb. Aki most kivizsgált, az nem is nagyon mondott erről semmit.

Már ott tartok, hogy kb mindegy mit eszek, állandóan ég, de csak van valami, amitől nem. Légyszi, írjátok le, nektek mi vált be!

Tapasztalatot írjatok, NE olyat, amit hallottatok valahol, vagy ami állítólag jó, vagy amit a google keresés kidobott! Ezeken már túl vagyok... Köszi!



2020. dec. 29. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Kávé, szénsavas, paradicsom kerülése nekem segít. Meg az Apo-famotidin.
2020. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy évig nem ettem semmilyen gabonát, krumplit, cukros ételeket. Alkoholt, üdítőket nem ittam. Sok húslevest, zöldséget ettem, gyógyteákat ittam. Azóta nem volt savproblémám. A kávétól és a paradicsomtól nekem nem volt és most sincs bajom.
2021. jan. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Kávé, szénsavas, paradicsom, ezeket egyiket sem szeretem, úgyhogy nem is szoktam fogyasztani. :/



#2 A gabonaféléket, a cukrot már én is kiiktattam, ezektől volt a legrosszabb, illetve a tejtermékeket is, mert azoktól is nagyon fáj.

Most már szinte csak a zöldségek meg a hús maradt, de nemtudom ezeken belül is mik a legjobbak. Szerintetek?

2021. jan. 1. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
A zöldségeken és húson kívül mit eszel még? Krumplit, kukoricát eszel? Bolti feldolgozott ételeket?
2021. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Ezeket eszem már csak: Brokkolit, répát, fehérrépát, salátát, káposztát, szárított hüvelyeseket, pulykahúst, csirkehúst.
2021. jan. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!