Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen élő, magas...

Egészségesen élő, magas férfiak, ti kb. hogy táplálkoztok egy nap?

Figyelt kérdés
Mennyit esztek, és miket?
2021. márc. 23. 06:22
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Reggel 2 szendvics 3 paradicsommal.

Ebédre főtt étel, remélhetőleg levessel és masodikkal. Mindegy mi, csak laktató és finom legyen.

Uzsonnára 2narancs/banán/pár kivi ilyesmi.

Vacsorára szintén két szendvics, paprikával vagy lila hagymával.


A szendvicsbe sokszor kolbász, sonka, szalámi kerül camambert vagy trappista sajttal.

A kenyeret sokszor humussal kenem meg.

Ebédet többnyire főzzük, heti kb 1x menuzok.


190cm/90kg

2021. márc. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem értem az összefüggést a magasság és az egészséges étrend között?
2021. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 en meg válaszoltam rá úgy, hogy azt el sem olvastam, hogy egészségesen élőket kérdezett.😂 Mondom biztos arra kíváncsi, hogy mennyit eszik egy magas ember..
2021. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Férjem is magas, de elhízott, csak be akarom kb. lőni, hogy hogy kéne ennie :)
2021. márc. 23. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:

- kevesebb kenyér, cukor, finomított szénhidrát

- több fehérje

- sok zöldség, saláta, gyümölcsök

- de a kulcs a mozgás - keressetek olyan mozgásformát (kardio), amit szívesen csinál heti 3-4x de nem terheli az ízületeit


Nyilván, munkától is függ, mert egy kőműves két napon belül meghalna salátán :D, de egy IT-snak meg tök jó

2021. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges étel az mindenkinek ugyanaz. A magasabb, nagyobb kalória igényű embernek többet kell enni. Igazából a legtöbb esetben elég, ha kizárjátok a cukrot, olajat, fehérlisztet, gyorskaját. Sok zöldség, gyümölcs és mozgás kell. Ha egészséges ételeket eszik az ember, akkor a makrókat sem kell figyelni, igazából a zsírt érdemes minimumon tartani egyedül.
2021. márc. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6ossal egyetértek.
2021. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt nem csak az étkezéstől (kalória bevitel)-től, hanem az elhasznált kalóriától, mozgástól is függ a dolog :) Én sokat eszem, szó szerint zabálok, de minden nap sportolok, szóval ezt így nem lehet általánosítani.

Reggelire általában maradék főtt étel, vagy hot-dog, ritkán szendvics, tízoraira egy fehérje szelet, 12-13 óra körül az ebéd, legtöbbszőr fehér hús, körettel, délután pedig a vacsi, szintén hús :D Nap közben 1-2 gyümi lecsúszik.

196cm / 103 kg

2021. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!