Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az,hogy a kávé nem...

Miért van az,hogy a kávé nem mindenkit "hajt" meg?

Figyelt kérdés

Pl.: én hiàba iszom éhgyomorra max megmozgatja a beleimet,de sokszor már előtte elvégzem és nem hat.

Sokaknak pedig bevált és csak azért isszák. Ez miért van?



2021. márc. 25. 06:25
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Immunisak már a kávéra. Azért isznak egyre többet, és a hatás elmarad.

Vagy egyszerűen csak genetikailag ilyenek, de ők nem is bírnak annyit inni. Mivel a szimpatikus idegrendszert izgatja, beindítja a bélmozgást is, de ez sokmindentől függ. Pl hogy éhgyomorra itta e, vagy már ivott előtte mást is..stb.

2021. márc. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már előtte voltál WC-n, akkor mit hajtson ki?
2021. márc. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A #2 tökéletesen leírta miért nem hat.

Amúgy ha nincs ezekre szükséged akkor ne ezért idd.

2021. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 nem kávézok rendszeresen.

Mert a savam is felcseszi.

Csak elvileg azt mondják egyesek,hogy csak reggel kell kakkantani,mert azaz "egészzéges" 😄😄😄

2021. márc. 25. 07:46
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 Én nekem igazolt bélrenyheségem van,ezért egy nagy tudok akár 10x is.
2021. márc. 25. 07:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Az egy nagy-ot nem akartam írni az nem tudom,hogy került a szövegbe.
2021. márc. 25. 07:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval egy nap*
2021. márc. 25. 07:49
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Mivel előtte elmentél...


Nekem is általában "hat", kivéve, ha reggel ébredés után kb rögtön megyek wc-re, hisz akkor nincs bennem semmi szr. :D

2021. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Alapvetoen a kave hatasa szaritas, a szeklet szarazabb, kemenyebb lesz tole. Viszont sok embernel irritaciot okoz, es azon nyomban vecere kell menniuk. Ezzel egyutt vizet von el, szoval aki birja, annal ellenkezoleg. The
2021. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
46%

A koffeines kávé mindig meghajtott. Amikor átálltam koffein mentesre egy detox után, akkor már le se nyeltem és nyomban éreztem a beleimben a csavart, és, hogy kell menjek.

Folyamatosan fogyasztottam a koffeinest, és úgyis volt hatása az anyagcserémre. De élénkítő hatását sosem éreztem, hogy kevésbé lennék fáradtabb. És ez így érdekes.

2021. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!