Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés után közvetlenül,...

Étkezés után közvetlenül, (főleg ebédkor) mindig elkap a hasmenés. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A covid-os időszakban nem szeretném ezzel terhelni az orvosomat, ezért először ide írok nektek, hátha valaki járt már hasonló módon. Meg amúgy semmi komoly.


Szóval, régebben is voltak ilyen időszakaim, de aztán hol elmúltak, hol visszatértek. Igyekeztem megfigyelni, hogy mikor jellemzőbbek inkább a tünetek (pl. sok rost beviteltől inkább - viszont tejtermékek, szénhidrátok esetén kevésbé).


Egy éve kb, mióta home office van viszont, ez vált a normálissá. Igazából nem fáj, csak kellemetlen. Sokszor puffadok is (főleg közvetlenül étkezések után), ilyenkor, gázok ürítése előtt kicsit csikar is. Reggel is van székletem, ami általában kevesebb, de normális állagú.


Amúgy van étvágyam, nem fogyok (sőt...), vérképem is jó, semmi egyéb tünet. Szerintetek mi lehet ez? Valakinek hasonló tünetek? Mi vált be nektek ellene?


Előre is köszi! ❤️


30/N



2021. ápr. 9. 09:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már ezt a glutén dolgot, valójában kb. a lakosság 1%-a cöliákiás.

Nem cölis gluténérzékenység meg a fruktán intolerancia, ami nem egyenlő a fruktózzal (gyümölcscukor). A fruktán szerepel számos gabonafélében, de nem maga a glutén a hibás.


Kérdező, azért ha eddig minden oké volt, és mostanában kezdődött a dolog, akkor én inkább gyanakodnék valamilyen baktérium túltengésre (pl SIBO), mint ételintoleranciára. Ezek nem hirtelen alakulnak ki azért. A glutén meg főleg, szóval senkire ne hallgass aki azt mondja diétázz gluténre.


Ami már okos döntés lenne: széklettenyésztés+vérkép, de erre szakorvos tud beutalni, meg eldönteni pontosan mi kell.

2021. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja hogy időnként elmúlik,majd visszatér. Ezesetben a stressz a leggyanúsabb, vagy esetleg ciklushoz is lehet köthető.
2021. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy próbáltok segíteni! ❤️ Ahogy vége ennek a mizériának, mindenképp kivizsgáltatom magam.


Egyébként pár éve lettem rá figyelmes, tehát lehet, h azelőtt is volt). Azokon a napokon, amikor többet tudok mozogni, fel sem tűnik.

2021. ápr. 9. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!