Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hasmenés normális az életmódvá...

Hasmenés normális az életmódváltás után közvetlenül?

Figyelt kérdés

2-3 hete étkezem nem szigorúan,de többnyire követve a paleolit módszert. Glutént és tejet semmilyen formában nem fogyasztok,mivel laktóz intoleranciám,illetve ekcémám van.

Kb 1-2 hétig végig hasmenésem volt (bocsánat a részletezésért) ,de nem a brutálabb fajtából,csak többször mentem wcre,és a produktum állaga nem volt éppen szilárd,hogy úgy fogalmazzak:D Most 2 napja elmult,maradt a napi 2 wc,de normális.


Ez a kaja miatt volt?Vagy egyéb oka van?


2014. máj. 7. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
46%
Nem normális.
2014. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Szerintem sem normális ez a dolog. Elvileg, paleóra való átállástól nem kell, hogy hasmenésed legyen.


"étkezem nem szigorúan,de többnyire követve a paleolit módszert."

Leírnád, hogy ez pontosan mit jelent?

Az a legjobb, ha listázod, hogy mit eszel meg egy nap.

Mit értesz te "többnyire paleón"?


Üdv.

2014. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
Már elmúlt 3 napja a gondom. amiket fogyasztok : tojás,zöldségek (paradicsomot ,és némi borsót illetve kevés kukoricát/babot is ,de nem minden nap),tojás, hal,csirke-kacsa-sertés-marha hús.
2014. máj. 8. 09:19
 4/62 anonim ***** válasza:
6%

Újabb bizonyított példa, hogy a paleo nem is olyan csoda... Hát, ez van, fogadjátok el.


Kérdező, menj el háziorvosodhoz, bakteriális vizsgálatot szerintem kéne csináltatni, ha nem múlik el. Ott majd kielemzik a "cuccot". Lehet, hogy csak egy vírusos fertőzésbe estél bele, nem tudom.

ELVILEG nem szabadna csak úgy mennie a hasadnak a husoktól, zöldségektől, de mindenki más...

2014. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
95%

Aki éveken át megszokta hogy keményítő megy az emésztőcsatornájában, annak a zöldségek túlsúlya átállást jelent.


El fog múlni, a zöldségek nehezebben emészthetők mint a keményítő, az emberek többségének emésztése pedig sérült.


Normalizálódnia kell a bélflórának is.


Főzd az ételeidet, jól rágd meg, használj csípős fűszereket és hagymákat zöldségek ízesítésére. Fogyassz zsírt bár azt is meg kell majd szokni.

2014. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:

Nem normális.


Paleos kenyereket nem eszel? Sok lenmag esetleg?

Az simán okozhat ilyen tünetet.


Aztán most tombol egy fosós vírus, az is lehete hogy abba szaladtál bele.


Amiket most eszel, azokat eddig is etted? Vagy van olyan, amiből most sokkal többet eszel?

2014. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:

Ja, 3 napja elmúlt. Volt már ilyen korábban is? Azért ezeket a dolgokat nem szabad figyelmen kívül hagyni, később -ne adj isten- ki tudja, milyen gond származhat belőle.

Hát pont azért, mert sérült valahol a bélfal (és mivel ugye sok zöldséget eszik, 'kimarhatják' azt a részt, ami pedig a hasmenéshez vezet. ez megint csak nem jó, mert gyulladás is lehet.)


Na de azért nem kell ennyire belemenni :D


Diagnózis azért nem lehet ilyen esetben mondani, ott még nem tartunk a fejlődésben :D


Ha máskor is tapasztalsz ilyet, menj el orvoshoz.

2014. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:

"Paleos kenyereket nem eszel? Sok lenmag esetleg?

Az simán okozhat ilyen tünetet."


.. És most azt képzeljétek el, hogy akkor ilyen kajákat ajánlanak hasmenéses betegeknek. :) (Crohn, colitis, IBS, stb..)

2014. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Nem volt az a durva hasmenés. 3-4 szer mentem egy nap wcre ,de nem vízsszerű,görcsölős hasmenés volt.


Szerintem a sok zöldségtől,mivel azt eddig elenyésző mennyiséget fogyasztottam.

Kb 8 hónapja voltam vastagbél tükrözésen /más miatt/ ,szerintem akkor kiderült volna ha valami probléma van a beleimmel. De elmegyek orvoshoz ha megint előfordul.


Magokat nem eszek,se magkenyeret.

2014. máj. 8. 10:29
 10/62 A kérdező kommentje:
Egyébként nem gondolom,hogy attól bárki megbetegedhet ,hogy nem fogyaszt térfogatnövelős,hulladéklisztből készült kenyeret meg tésztát. A tejet én eddig sem fogyasztottam semmilyen formában,mivel súlyos laktózérzékeny vagyok. Szóval csak a kenyeret,péksütiket,chipset,csokit hagytam el lényegében,és több zöldséget eszem.
2014. máj. 8. 10:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!