Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyszeruen nem birok enni...

Egyszeruen nem birok enni valahogy segitenetek?

Figyelt kérdés

Ismet hozzatok kell fordulnom mert egyszeruen mar annyit fogytam hogy az hihetetlen...

Tavaly ilyenkor kezdodott az egesz,akkor meg nem volt ennyire komoly de mostmar ott tartok,hogy tegnap egesz nap 2szelet rantothust birtam enni es ennyi az egesz, ma bananon kivul semmit sem ettem.

Probalom eroltetni de csak rosszabb,amikor megprobalok enni,es ott tartok,hogy legyeljem az etelt muszaj kikopnom mert kepes vagyok hanyni. Minden aron hizni akarok de sehogy sem birok normalisan enni,vagyis ha eszek is akkor is nagyon keveset,nagyon regota nem volt olyan hogy jol lakjak. Mindig ehesnek erzem magam szoval ha valami jo tanacsot tudtok erre vagy ha valaki ugyan igy van mint en akkor legyszives segitsetek valahogy.



2021. ápr. 12. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Van lehetőséged szakember segítségét kérni? Talán ez már nem egy egyénileg megoldható feladat.

Vannak olyan ételek, amiket nagyon szeretsz? Próbálkozz azokkal. Esetleg, ha közben filmet, sorozatot néznél és úgy eszegetnél, kis falatokban? Szokták ajánlani a joghurtot, kefirt, turmixokat, azok könnyen csúsznak. Levesek, ha szereted őket.

Nagyon nehéz, de ne kényszerítsd, terrorizáld magad. Igen, fontos, hogy egyél, de ne bántsd magad, ha nem sikerül, inkább legyél büszke magadra, hogy megpróbáltad, hogy egy-két falatot lenyeltél, mindenn nap egyre erősebb leszel és jobban fog menni. De tudom, hogy ezt könnyebb mondani mint megtenni.

Ne szégyellj segítséget kérni szakemberektől! COVID alatt sokan felajánanak videohívásos beszélgetést is, akkor még el sem kell menned otthonról. Megéri a belefektetett energiát, fontos vagy annyira, hogy próbálkozz! Drukkolok <3

2021. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat igazabol gondoltam mar en is arra hogy segitseget kerek, beszeltem is errol anyummal...annyi volt a valasza hogy o is ugyan igy volt regen es majd ugy is elmulik. Folyton csak azt hallom, hogy mennyit fogytam de egyszeruen nem tudok tenni az ellen semmit hogy ne legyen igy.



Nagyon jol esett a valaszod mert eddig senki nem probalt ezzel kapcsolatban segiteni, mindig annyit kapok hogy akkor is probaljak meg enni...

2021. ápr. 12. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Sajnálom, hogy nincs támogató környezeted. Anyukád ebben téved, nem olyan egyszerű a dolog, mint hogy "csak egyél". Ez olyan, mintha egy asztmásnak mondanád, hogy "csak vegyél levegőt". Iskolába jársz? Ott nincs esetleg iskolapszichológus? Ha ő nem is tudna közvetlenül segíteni, talán segíthetne anyukádat meggyőzni. Vagy esetleg más olyan felnőtt, akiben megbízol.
2021. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Erre meg nem is gondoltam.

Igen van pszichhologus csak ahoz az kell hogy ki nyisson a suli...

2021. ápr. 12. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá, van sok online csoport, szakember, aki segít.
2021. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves válaszoló, ezzel nekem is sokat segítettél! Ugyanez a problémám mint a kérdezőnek, és ugyanolyan jól esett nekem is, hogy valaki végre kedvesen áll hozzá, és nem úgy, hogy "egyél", meg "muszáj enned" stb. Még nem sikerült megoldást találnom, de mindenestre köszönöm!
2021. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!