Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék hízni?

Hogyan tudnék hízni?

Figyelt kérdés
Sajnos kórosan sovány vagyok (családi örökség, genetika) és már nagyon nem érzem jól magam fizikailag. Gyenge vagyok, szédülök, és nagyon hamar eltelítenek az ételek ettől pedig fáj a gyomrom. Úgy értem ha sokat eszek utána alig van étvágyam is. Nagyon szeretnék hízni, de nem megy. Mozogni sportolni is nagyon keveset, mert a kilok villámgyorsan lemennek, én pedig nem fogyni akarok, hanem hízni. Valakinek van valamilyen ötlete ez ügyben?
2021. ápr. 18. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kivizsgáláson már voltál? Vérkép, gasztroenterológus?
2021. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Refluxom van, de csak alkalmanként jön elő, bőséges étkezés után.
2021. ápr. 18. 14:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Vereredményem tökéletes.
2021. ápr. 18. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vashiányos? Vérnyomás? Ha bőséges étkezés után visszajön a kaja, akkor többször keveset kell enni.
2021. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is voltam már csomó mindenre vizsgálva, pajzsmirigy, vérkép, gluténérzékenység, de semmi. Esélyes, hogy nekem is genetika. Az egyetlen módszer a hízásra nálam a súlyzós edzés + sok fehérje.
2021. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom az alacsony de az születésem óta. Vashiányom sincs. Folyadékfogyasztás is megvan. Edzés sport azt nem erőltetem mert dobom le a kilókat. Baromira zavaró a szédülés, ami minden nap van, többször és random, viszonylag sokáig.
2021. ápr. 18. 15:14
 7/11 A kérdező kommentje:
Fehérje igen, azt is estek, meg rengeteg edességet amit egyébként is imádok, de semmi látványa nincs.
2021. ápr. 18. 15:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Hiába eszel fehérjét, ha mellé nem kondizol. Az izmok nem fognak maguktól megnőni. Én 157 cm 45 kg vagyok, súlyzós edzéssel egyszer 52 kg-ig híztam. Ha megint kinyitnak a kondik, majd járok ismét.


Viszont a szédülés nem jó dolog. Csináltass MRI-t, vagy fül-orr-gégésznél nézesd meg, hogy nincs e kálcium-karbonát leválás a füledben.

2021. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kb 3 éve van a szédülés. Eleinte csak 6-8 havonta volt, aztán fokozatosan egyre többször, egy ideje meg már naponta többször, random jelentkezik. A testhelyzet mindegy.
2021. ápr. 18. 15:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézni, hogy mit eszel. Pld. kaloriabazis.hu Kiszámolja a kalóriaszükségleted, ha hozzáadsz 500kcal-t már tudsz elvben hízni. Be tudod írni a napi étkezésed, és figyelemmel kísérni, hogy megfelelően táplálkozol -e. Ha nem tudsz először érdemben többet enni, jöhetnek a titkos fegyverek, olajos mag, mogyoróvaj, ami rengeteg kalória kevés mennyiségben, egészséges zsírokkal. És igen ilyenkor megemelt fehérje 1,5-2g/tkg és súlyzós edzés.
2021. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!