Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tesznek semmit az...

Miért nem tesznek semmit az elhízás ellen?

Figyelt kérdés

A magyar nép Európa egyik legelhízottabja. A covid járvány is többek közt azért tarol Magyarországon mert rengeteg az elhízott, egészségtelen életet élő ember.


Miért nem indítanak ez ellen kampányt, miért nem tesznek semmit az egészségügyért felelős politikusok?


Miért nem népszerűsítik az egészséges életmódot, miért nem népszerűsítik a sportolást, az egészséges táplálkozást?


2021. ápr. 25. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Mert csak a barmok tesznek.
2021. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Metionin ***** válasza:
100%
Lusták hozzá vagy egyszerűen nem ez náluk a preferencia. Anyám is képes volt megvenni minden csodakapszulát de amikor mondtam neki hogy amúgy mozogni kéne, felháborodott hogy dehogy, az fárasztó! Sokan vannak úgy vele, hogy ha valamiért tenni kellene, akkor már nem is olyan fontos. Gyorsan kell, ingyen és lehetőleg minden erőfeszítés nélkül, na a fogyás az pont nem ilyen, ezért le is mondanak róla mielőtt elkezdenék.
2021. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Több dokumentumfilm van neten arról, hogy valós változást miért nem lehet elérni a kampányokkal, a kormány intezkedéseivel, a menza megreformálásával...stb. Amiket én láttam, azok alapvetően az amerikai állapotról szólnak, de megdöbbentő volt néhány gazdasági összefüggés. A pénz mindig fontosabb az emberek egészségénél.

Egyébként nagyon nehéz valami olyat népszerűsíteni,amit nem elég megvenni, hanem tenni kell érte, bele kell rakni a munkát és le kell dolgokról mondani. Főleg ha ezzel szemben van egy halom olyan gyártó, ami azt mondja vedd be ezt, vedd meg ezt és megoldjuk neked jó sok pénzért.

2021. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Mert a magyar pénztárca nem engedi, hogy egészséges ételeket vegyünk.
2021. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#4 ez marhaság. Nem az olcsó étel hizlal és a drágától se fogsz fogyni. A sok táblás hizlal, legyen az párizsi vagy éppen libamáj kaviárral...
2021. ápr. 25. 16:53
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Mert az egész inkabb genetika :(
2021. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig ezzel a genetika szöveggel etettem magam, aztán amikor ténylegesen elhatároztam magam, sikerült lefogynom a "genetikám ellenére" is.
2021. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Dehogy genetika.

Napi fél, 1 óra mozgás a jó levegőn. Annyi kalória bevitele amennyire szükség van. Dohányzás, alkoholfogyasztás abbahagyása. Ennyi az egész.

2021. ápr. 25. 16:58
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

5# de igen, az olcsó étel hízlal, mert tele van nyomva szénhidráttal, szemetekkel, mindenféle ízfokozókkal és vegyi anyagokkal, sőt baktériumok, paraziták élnek az olcsó ételekben. Egészségtelen még, mert: tele van nagyon apró (szabad szemmel észrevehetetlen) szőrökkel, kosszal.

4-es voltam.

2021. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Hellmano ***** válasza:
88%

Én azt nem szeretem, amikor a szülő elhízlalja a saját gyerekét kiskorban. Én értem, hogy megakar neki adni mindent ez jó is, de közben szegény gyereket elhízlalja és csak árt neki. Én elhiszem, ha megszokja a mekit, akkor mindig oda kell vinni meg a pizza meg a chips, de baszki nem igaz nem látja, hogy a gyereke fiatalkorát teszi tönkre és majd csúfolni fogják az osztályban emiatt... Tényleg olyan ismerőseim hízlalják el a saját gyereküket, akik ki voltak gyúrva és hobbit űztek abból, hogy minél kockásabb legyen a hasuk stb. közben a saját gyereke meg egy guruló gombóc és ilyent ismerek 3-at, akiket említettem, hogy nagy edzős figura gyereke.


Régen , amikor én voltam gyerek, akkor nem volt ennyi dagadt gyerek. Az egész suliban gyakorlatilag csak az volt dagi, akineka szülei is dagik voltak és örökölte az alkatot. Mai világban meg hiába vékony valakinek a szülője, mégis felhízlalják a gyereket, mint a kis gömbőcöt.

2021. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!