Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tesznek semmit az...

Miért nem tesznek semmit az elhízás ellen?

Figyelt kérdés

A magyar nép Európa egyik legelhízottabja. A covid járvány is többek közt azért tarol Magyarországon mert rengeteg az elhízott, egészségtelen életet élő ember.


Miért nem indítanak ez ellen kampányt, miért nem tesznek semmit az egészségügyért felelős politikusok?


Miért nem népszerűsítik az egészséges életmódot, miért nem népszerűsítik a sportolást, az egészséges táplálkozást?


2021. ápr. 25. 16:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#9


Látszik, hogy nagyon nem értesz a témához. Szerinted az olcsó ételben van szénhidrát de a drágában nincs?


Parazita az olcsó ételben? Komolytalan és buta vagy. :(

2021. ápr. 25. 17:08
 12/19 A kérdező kommentje:

Egyetértek hellmanoval majdnem mindenben. Kivéve ezt


"Az egész suliban gyakorlatilag csak az volt dagi, akineka szülei is dagik voltak és örökölte az alkatot"


Nem örökölte az alkatot hanem a mintát hozzá otthonról a zabálás mintáját.

2021. ápr. 25. 17:22
 13/19 anonim ***** válasza:

"Parazita az olcsó ételben? Komolytalan és buta vagy. :("

Nézd csak meg YouTube-on: virsli mikroszkóp alatt. Az az egy elég, hogy megtudd mik vannak az olcsó ételekben😉

2021. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Oké 😅
2021. ápr. 25. 19:37
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsó ételben szerintem annyi igazság van, hogy ahol nincs elég pénz megfelelő táplálékra ott alapvetően a zsíros kenyér, vajas kenyér, parizer, krumpli és tészta az alapvető élelmiszer. Azért igenis nehezebb egészségtudatosabbnak lenni, ha egy családot kell jól lakatni és egyszerűbb egy nagy adag krumplis tésztával, mint hússal és zöldségekkel. Másrészt, sokan az ilyenfajta táplálkozásba születnek bele és ez lesz a minta.

Mióta odafigyelek arra mit eszem, én is többet költök, drágák a zöldségek is, drágább a barna rizs, drágább a teljes kiőrlésű tészta, egy kg csirkemell 2000ft...stb. Egyetemista koromban, mikor minden forintnak megvolt a helye, előszeretettel spóroltam úgy, hogy egy hétig ettem a tojásos nokedlit meg a zacskós levest. Nem is érdekelt, hogy odafigyeljek, mert örültem, hogy valamin tudok spórolni. Szóval azért nem lehet azt mondani, hogy ez nem számít. Lehet virslit venni 200 forintért is 10% hústartalommal, meg lehet tripla annyiért 80%-al, és sajnos van ahol ez nagyon nem mindegy.

De alapvetően, a kérdésre válaszolván azt gondolom, hogy nem ez teszi ki a legnagyobb hányadot, hanem a gyorskaját zabáló, feldolgozott ételeket fogyasztó emberek, akik koplalnak két hónapig aztán ugyanúgy eszik a sok szart, vagy szedik a csodapirulákat és közben falják az olajban sült krumplit.

2021. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem lenne hiteles sem a Kedves Vezető, sem M.Cecília, sem pl Merkely szájából, érthető okokból.
2021. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na ez az. A nagy vezetők meg megbecsült szakemberek is dagadtak. Pedig nekik aztán lenne pénzük a minőségi ételre...
2021. ápr. 25. 20:34
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A probléma abból indul, hogy az emberek nem értik, hogyan működik a szervezet, hogyan ég a zsír, vagy hogyan jön fel. Mit jelent a progressivitás ha edzésről van szó.(mindenki ismeri azokat az embereket akik egy alkalommal vannak a kondiban és flexelnek a nekik nagy súlyokkal ami sérülés és balesetveszélyes) Mikor jó a szervezetnek a cukor, mikor nem.


A táplálkozásismeret hiányzik az emberekből. Az iskola meg mire tanít.....(Ady Endre élete, hullám optika, oxidációs szám) értem ezek is fontosak, de ha erre jut idő, akkor jusson táplálkozás ismeretre is idő. Menzai egészséges étkezés kimerül ott, hogy nem sózák cukrozzák az ételt "mert túlzott fogyasztás káros" amivel egyett is értek, de nem jelenti azt, hogy zero só, cukor.


Tesi órán meg ha az a bünti, hogy mozognod kell. Ez tényleg büntetés?

Az a büntetés, hogy egészséges tevékenységet végez??? Azt se hagyhatjuk ki, hogy a tesitanárok elvileg vágjáj a témát, mégis a 90-100kg-os gyereket fekvőzteti meg futtatja, amik az ízületeket szépen elcseszik. Az hogy megtanulnák milyen a jól felépített edzés luxus, inkább fussak 4 kört azt csókolom.


Vicc kategória, a body positivity-re hagyatkozva még azt hiszik az jó a 200 kg-os tankok.


A másik kedvencem az "életmódváltás" fogalma. Sokan azt hiszik, egyik napról a másikra kisangyalnak kell lennie. Nem értik, hogy az arról szól, hogy hétről-hétre, hónapról-hónapra appró szokásokon változtatsz.


Egy dög lusta ember vagyok mégis 103kg-ról lefogytam 95 alá és most 85 és 90 között stagnálok. Ha én nekem sikerült lefogynom, másnak is biztos menni fog, csak a kellő tudás és akarat kell, na meg egy elképzelés.

2021. ápr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Az "egészséges" táplálkozást eddig is népszerűsítették, meg is lett az eredménye... Először volt az étolaj, meg a szívbarát margarin. Aztán az, hogy a tojás rossz, a vörös hús rossz, az állati zsír rossz, a szója jó. Aztán jött a "light" majonéz, zsírszegény tejtermékek, teljes kiőrlésű gabonák és pékáru. A legújabb trend a növényi étrend, a növényi tejek (túlnyomó többségük tele állományjavítókkal), aztán majd jön a műhús. Az emberek meg valahogy nem lettek egészségesebbek, sőt.

Az ipari környezetszennyezést kellene redukálni (a károkozókat megsarcolni), és a természetes ételeket propagálni. Több bicikliutat építeni, a gyerekeket megtanítani alapszinten főzni (a fiúkat is), többet kivinni a természetbe. Az életszínvonalat, életminőséget javítani, a bio kertészkedést, ökogazdálkodást népszerűsíteni, támogatni. Ezeknek lenne valami értelme.

2021. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!