Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Maratonisták, ultrafutók,...

Maratonisták, ultrafutók, félmaratonisták! Futás után miket és mennyit esztek?

Figyelt kérdés

Kb 30 kilométert szoktam futni egy nap, heti 3x, ha 40-en felül futok, akkor nincs meg a heti 3 alkalom.

Jó egészségi állapotban vagyok és energikusnak is érzem magam, de van rajtam egy +5kg. Odafigyelek az étkezésemre nagyon is, és nem értem, hogy ennyi mozgás mellett ez hogy nem megy le rólam.

Az lehet a gond talán, hogy a hosszabb futások után rengeteget tudok enni, mert úgy érzem ez most jár. Rendelek egy pizzát, eszem chipset, valami sütit, iszom egy sört. És így sem telizabálom magam, csak jóllakom.

Ti hogy vagytok a verseny, vagy futás utáni étkezésekkel?



2021. ápr. 29. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A chipset felejtsd el örökre. Én 10 éve futok hosszúkat. Lényeges, hogy utánna AZONNAL egyél, de kb fél liternyi mennyiséget. Tehát egyszerre ne egyél többet. Majd egy-két óra múlva megint ehetsz, de lényeg, hogy soha ne egyél SOKAT. Azért mert futottál egyet, még nem kell megedd a világot. És főleg folyton igyál vizet
2021. ápr. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért kell azonnal enni?
2021. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Mert hamarabb regenerálódsz. Ha nem eszel azonnal, izmot veszítesz
2021. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#1,3 te gyúró vagy igaz? Azok nyomják ezt az izomvesztős marhaságot 😅
2021. máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4. az edzés alatt kőkeményen bontod az izmaidat, nem arról van szó, hogyha nem eszel azonnal edzés után nem leszel izmos, mert ez tényleg nem igaz, viszont akkor optimális egy étkezés. Nem töbről van szó.

Az is teljesen jó, hogy edzés után hazamész(fél óra) és ott eszel, nyugis körülmények között


Csak megy a polgárpukassztás(reklám), hogyha nem eszel edzés után akkor elveszted az izmaidat. Nagyon kellemetlenül hangzik.

2021. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anabolikus ablak !!!
2021. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es. Nem, nem gyúrok, csak természetes, hogy a test kéne pótoljon valamiből.
2021. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De akkor viszont fehérjét kéne enni, nem? Nem szénhidrátot?
2021. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az is kell. Ezt is azt is. Sőt zsírt is kell.
2021. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!