Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nátrium-ciklamát, szacharin -...

Nátrium-ciklamát, szacharin - lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

Elég stresszes időszakban vagyok mostanában, és rettentően kívánom az édeset. Cukrot nem használok, az eritritet stb. drágának tartom (túl sokat kellene vennem belőle, hogy elég legyen), ezért a Pennyben kapható édesítő tablettát szoktam venni mindig (ezt: [link]


Sajnos hétvégén nagyon bekattantam, 3 nap alatt megettem egy egész dobozzal (1200 tablettát!), különböző kajákba keverve meg magában szopogatva is.

Napok óta puffadok, fájdalmas hasmenésem van, és az agyam is elkezdett egy ködös delíriumba kerülni.

Egy időre elment a kedvem a cucctól, mert a nyelvemet is kikezdte.

Lehet ettől komolyabb bajom?



2021. máj. 3. 17:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, most jó a link: [link]
2021. máj. 3. 17:41
 2/6 anonim ***** válasza:

úristen bakker, 1200 tablettát ennyi idő alatt? én több mint másfél ÉV alatt használtam el annyit...

de ha májusban volt ez és még mindig élsz, minek emeled ki július végén? XD ennyi idő távlatából mi a túró lenne? ha nagyon félsz kérj egy teljes vérképet májfunkciókkal.

2021. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
Alighanem rendesen odatettél a bélflórádnak. Annak a rendbetétele pedig nem két nap lesz.
2021. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy szüntelenül éhes vagyok, ráadásul nagyon kívánom az édeset, ezért időnként azóta is megismétlődik ez a dolog - ha nem is ilyen intenzitással, de gyakran egy hét alatt elfogy egy ilyen doboz.


Ezért is emeltem ki a kérdést.


Ha az állandó éhség (értsd: gyötrő éhség, folyamatos zabálhatnék) nem lenne, sokkal könnyebben kordában tudnám tartani a dolgokat.

Ráadásul egészségesen eszem, úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok.

2021. júl. 26. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

el kell menni orvoshoz, de amúgy cukor-és inzulinterhelésre fognak küldeni. az édesítőtabletták fokozzák az inzulinreakciót, csak mondom.


egyébként meg tanulj már önkontrollt, hihetetlen... mások szigorú diétákat tartanak be te meg ilyen marhaságokat csinálsz? aztán mi lesz ha tönkremegy a bélrendszered? konkrétan ekkora adag már méregnek számít.


Kicsit idegesítő hogy valaki figyel az egészségére és mégis beteg lesz, mások meg önként dalolva cseszik el és mégis elvannak.


Menj orvoshoz és pszichológushoz is, mert az önkontroll hiánya nemcsak ebben fog gondot okozni.

2021. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


Köszönöm a hasznos választ, még ha ilyen kioktató stílusban fogalmaztad is meg. 😂

2021. júl. 27. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!