Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amióta ettem 11 óra körül...

Amióta ettem 11 óra körül azóta köhögési ingerem van, lehet, hogy félrement egy falat?

Figyelt kérdés
Nem köhögök folyamatosan de érzem, hogy ingerel a torkom és tudok köhögni. Attól tartok, hogy esetleg félremehetett, megakadt valami. Vagy akkor már megfulladtam volna? Ittam szénsavasat és sok vizet de nem lett jobb.

2021. máj. 4. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor fulladtal volna meg, ha a legcsovedbe kerult volna a falat, hidd el akkor nem csak kohognel. Az viszont elkepzelheto, hogy egy etelmaradek a nyelocsovedre ragadt es ingerel. Igyal sok vizet, esetleg kenyeret egyel, az le szokta vinni a torkon akadt falatokat.
2021. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit felsérthette a torkodat amit ettél. Holnapra elmúlik, megmaradsz.


Persze le is írhattad volna, hogy mit ettél. Ha pl üvegszilánkot halszálkával akkor érdemes lehet elmenni dokihoz ;)

2021. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rántott húst ettem
2021. máj. 4. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg félrement, felköhögted (különben megfulladtál volna), de felsértette kicsit a légcsövedet, ezt érzed most. Pár óra alatt helyrejön.
2021. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem félrement, hanem letapadt valami.

Ezért nem szabad pl a borsóleves evésekor a borsó ízén úgy élvezkedni, hogy a nyelveddel szétlapítod; mert akkor nagyon könnyen letapadhat a torkodnál.

Vagy például ha valaki búzakorpát szór a levesébe, akkor még enélkül is könnyen letapadhat, tehát itt lehet, hogy pl nem lehet kivédeni, még ha lassan, óvatosan eszünk, akkor sem.

Szerintem ilyenkor meg kell várni, amig felköhögöd, és végre le tudod normálisan nyelni, vagy akár esetleg megpróbálhatod leöblíteni onnan valami innivalóval. Nem tudom, hogy a hátbaverés itt mennyire jó módszer; de tehát simán szerintem felköhögöd, és azután elmúlik.

2021. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!