Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozhatja a vízvisszatartást?

Mi okozhatja a vízvisszatartást?

Figyelt kérdés
Régebben sose volt ilyen bajom. Mindig is sok savanyúságot ettem de mostanában már inkább próbálom visszavenni a mennyiségüket, sótartalmuk miatt. Azt veszem észre hogy így még jobban puffadt a lábam napközben de reggel edzés elött után pedig teljesen sima. Nagyon sok folyadékot viszem be ált. (3,5l víz 1l tea simán) okozhatja ez? vagy estleg valami más álhat a háttérben? Mit tudnék a pufi lábak ellen tenni?

2021. máj. 17. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Igen, okozhatja a túlzott folyadékfogyasztás. A szervezetnek 2-2,5 liter folyadékra van szüksége. Aki azt állítja, hogy 3-4 liter folyadékot meg kell inni, az nem tudja miről beszél. Már 3 liter folyadék is okozhat vízmérgezést és az azzal járó enyhébb tüneteket.
2021. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2021. máj. 17. 16:18
 3/12 Senior Séf ***** válasza:
Kevés a só! Marhaság (sőt egyenesen műhiba!) a sót elátkozni, amikor szüksége van rá a szervezetnek. Megkülönböztetünk bevitt és anyagcserevizet. Utóbbi a sejtek anyagcseréjében játszik szerepet, és ha nincs elég só, pangás következik be.
2021. máj. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben akkor kicsit csökkentem a folyadékbevitelt illetve növelem a sóbevitelt!
2021. máj. 17. 18:22
 5/12 anonim ***** válasza:
1# ne írj már baromságokat könyörgöm... 3 l folyadék ivása nem okoz vízmérgezést. Rengetegen isznak ennyit, sőt többet - én is, mivel sportolok -, még sincs semmi bajuk.
2021. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán biztos, hogy víz? Szív, vagy egyéb keringési probléma is okozhatja, vagy éppen állómunka.
2021. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ülőmunkát végzek.
2021. máj. 18. 13:57
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan utána lehet nézni a vízmérgezésnek, mert valós! Attól, hogy #5-esnek nincs baja a 3l víztől a sok sport mellett, másnak még lehet, pl egy 150 centis, nem sportoló embernek simán sok lehet. Kicsit utána kéne nézni a dolgoknak, mielőtt baromságnak titulálsz valamit.
2021. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utánanéztem hidd el... Dietetikai és sportorvosi oktatást kaptam. 3 l víztől semmi baja nem lesz. Minimum 2,5 litert ajánlanak.
2021. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol végeztél dietetikai és sportorvosi oktatás területen, de eléggé rossz képzésben lehetett akkor részed.

Férfiaknak 2-3 l ajánlott, nőknek 1-2 (nagyon max 2,5), de ez függ a fizikai adottságoktól is és valamilyen szinten változhat attól függően is, hogy mennyire aktív életmódot folytat az egyén és milyenek a hőmérséklet viszonyok. De ez is a TELJES folyadékbevitelre vonatkozik, azaz tartalmazza azt a folyadékmennyiséget, ami az elfogyasztott ételekben és egyéb italokban is benne van, pl tej, joghurt, gyümölcs, leves, húsok, stb. A kérdező tisztán 4,5 l fogyadékot fogyaszt egy nap, erre rájön még az ételekből is a folyadék, így összesen 5,5-6 l folyadékot is bevihet napi szinten a szervezetébe, ami már túl sok.

[link]

[link]


Millió kutatási eredmény alátámasztja ezt. A 3 l vízfogyasztás simán lemérgezhet egy 150 cm-es 40 kg-os, minimális aktivitású nőt hosszú távon. A kérdező viszont nem írt magáról semmit, ezért írtam, hogy már a 3 l folyadék is mérgező LEHET.

2021. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!