Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki életmódot vált, az soha...

Aki életmódot vált, az soha többet nem eszik mondjuk grízes tésztát, vagy csak nagyon ritkán, mondjuk havi egyszer eszik ilyesmit?

Figyelt kérdés
2021. máj. 21. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle.
2021. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tészta durum, cukor helyett kávédarálóval eritrit, a lekvár szigorúan házi, hozzáadott cukor nélkül.

Persze nem napi szinten, de néha belefér.

Én anno minden kedvencemet átalakítottam, a gyors felszívódású szénhidrátokat zártam ki, meg a sok műkaját, és elkezdtem bringázni.

Emellett számoltam a kalóriákat. De mindent ettem, csak mindent máshogy, mint addig.

2021. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Én még csak egy hónapja eszem így, de egyáltalán nem hiányzik a régi evésem. Érdekes, de semmilyen kísértést nem éreztem, tele a kamra csokival keksszel, gumicukorral, amiket még korábban vettem, gyakran ettem sütit, palacsintát. Most eszembe se jutnak. Tonhalat eszem salátával, túrót zöldségekkel és teljesen jól elvagyok. Csak felmerült bennem, hogy én már soha nem fogok ilyesmit enni?
2021. máj. 21. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Van, hogy az ember megkívánja, de nem ugyanúgy.

Vannak nagyon finom, egészséges édességek. A Shopbuilder oldalon is vannak jó receptek, édességek is.

Sovány túró is finom eritrittel, meg gyümölccsel. De ez csak egy példa. A zabkását is rengeteg verzióban meg lehet csinálni édesen. Kis mazsola, vagy kókusz, vagy cukormentes lekvár. Vagy gyümölcsökkel. Vagy csak egy kis kakaópor, folyékony édesítő, meg rumaroma.

Nem kell feltétlenül az édes ízről lemondani.

2021. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Jelenleg az van, hogy egyáltalán nem kívánok ilyesmit, amúgy ez a zabkása nagyon jól hangzik. Ki fogom majd próbálni.
2021. máj. 21. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Kinek mi jön be. Előfordulhat, hogy valaki teljesen felhagy bizonyos termékek, ételek fogyasztásával, de ez biztosan a kisebbség, és nem a többség.

Az életmódváltások, fogyási kísérletek nagyobb része hosszútávon pont azért sikertelen, mert a legtöbb ember az abszolút tiltólistára pakolt kajákat képtelen hosszútávon nélkülözni, folyton sóvárog, idővel elgyengül és aztán többnyire ez miatt feladja az egészet, pedig nem kellene.

A sikeres tartós életmódváltáshoz meg kell ismerni jobban önmagunkat, és azzal is szembe kell tudni nézni, hogy mi az ami egyszerűen nem megy... Ha valaki nem tud lemondani teljesen például a sütiről, vagy a grízes tésztáról, akkor ne tegye. Csak tanuljon meg mértéket tartani. Ha eddig heti 3x grízes tésztát evett, ajánlott azt havi 1-2 alkalomra szorítani, és így tovább.

Én majdnem 27 hónapja váltottam életmódot, és pont azért vagyok képes ennyi ideje kitartani ( olyan rég, mint eddig soha), mert nem mondtam le teljesen semmiről, és ezúttal ezt teljesen tudatosan csinálom.

A grízes tésztát ugyan nem szeretem, de sajnos a cukros édességeket, hagyományos péksütiket, csipszeket , gyorskajákat igen. De ezeket besűrítem havi 1 azaz egyetlen csalónapba. Nekem ez az ami működik hosszútávon is, egy egyébként viszonylag szigorú étrend mellett, amire nekem szükségem van.

2021. máj. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!