Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha napi 2 liter tejet megiszok...

Ha napi 2 liter tejet megiszok, az egészségtelen?

Figyelt kérdés

Néha magában, néha kávéba öntve. De átlag megvan a napi 2 liter.


Tegyük fel, hogy a napi ajánlott kalória keretet nem lépem túl. Szóval beleszámolom.


Lakózmentes tejről van szó, mert arra érzékeny vagyok.



2021. máj. 28. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Tőgyeid lesznek tőle!
2021. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet egy idő után egészségtelen, ha túlzott mennyiségben fogyasztjuk. Személy szerint, én nem tartom túl egészségesnek, hogy minden nap megiszol 2 liter tejet. De ez csak az én véleményem. :)
2021. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vesekő lesz ennyi tejtől
2021. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból igen, hogy így fixen meghaladod a napi ajánlott zsírbevitelt és ezáltal eltolódik a makrotápanyagok aránya is.


A másik dolog, hogy így hogy fogyasztasz elég vizet? Sajnos annak a helyettesítésére a tej nem lesz jó.

2021. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Amíg ízlik, addig nem árt.
2021. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Újabban egyre több problémát találnak a túlzott tejfogyasztással kapcsolatban. A benne lévő növekedési hormon stimulálhat bizonyos rákfajtákat, továbbá a megemésztéséhez kalciumot vonhat ki a szervezet, így csontritkulást is okozhat. Napi 2 liter már veszélyes lehet.
2021. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
En nem ajanlom. Ha beleszamolod a kaloriakeretedbe akkor maris + 900 kcal. Szinte a fele a napi tapanyagszuksegletednek szarmazik csak normalis valtozatos etelekbol. Egy ido utan hianybetegsegek is fellephetnek. Arrol nem is beszelve amit elottem is irnak: a tej eleve nem emberi fogyasztasra lett kitalalva nemhogy napi 2 liert megigyal belole.
2021. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 scamdemic ***** válasza:
81%
Mivel nem vagy boci, igen, egészségtelen. Tele van kazeinnel, ami a legrákkeltőbb tejfehérje. 6-os is jól írja a csontritkulást.
2021. máj. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!