Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lesz ettől bajom?

Lesz ettől bajom?

Figyelt kérdés
Lehet attól bajom ha túl sok fehérjét fogyasztok? Mostanában kezdtem el enni több fehérjét és mindenhol azt olvastam hogy ez káros lehet. Általában 100-30 grammra jön ki naponta. Amit tudni kell hogy 47kg vagyok..nem tudom ez mennyire számít..
2021. máj. 29. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Vesekárositó hatást szoktak megemliteni de, hogy ez mennyire igaz..sose olvastam erről kutatásokat.


Mindenesetre ha nem edzel akkor pl még 47g fehérje is túl sok. egy átlagos 70 kilós ember napi fehérjevesztesége 24g.

Ha pl kalóriában is sokat eszel akkor a fehérjéből pedig amúgy is zsír lesz..máskülönben meg glikogén..mert nem fogja felhasználni a szervezeted az összeset.

2021. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megterheli a vesét a túlzott fehérjebevitel de ez nem azt jelenti hogy károsítja is. Ha veseproblémád van akkor lehet belőle bajod, bár ekkor úgy is le kéne ülnöd egy szakemberrel beszélni és nem egyedül összerakni a diétádat.


Ez a 100-30 egyébként mit takar? 100 és 130 között? 30 és 100 között? 100 és 300 között? A felső biztonságos korlát egyébként 2-2.5g / testtömeg (kg). Ez nálad 100g körüli fehérjebevitelt jelent. Ez nem feltétlenül jelenti azt hogy felette bajod lesz, csak azt hogy semmi értelme és feleslegesen terheled a szervezetedet, amitől hosszú távon vagy lesz vagy nem lesz bajod.


Ez a 70 kilós embernek 47g is túl sok amit az előttem szóló ír egy baromság. Az hogy nem halsz meg és egészséges vagy elég messze áll egymástól. 0.8-1.0g / testtömeggel érdemes számolni ha egészséges étrendet szeretnél. Ha extrém diétán vagy, pl gyorsan akarsz fogyni és tele akarod pumpálni az ereidet aminósavakkal hogy még véletlenül se hidrolizálja (bontsa le) az izomzatodat a kalóriamegvonás miatt a szervezeted, akkor lehet 1.5g vagy akár 2.0g fehérjével is számolni. Testépítők sokszor kicsit feljebb mennek, 2.0-2.5 közé, biztos ami biztos alapon. Ennél is feljebb teljesen felesleges menni az esetek többségében az 1.0-1.5 is bőven elég hogy túltelítődjön a szervezeted fehérjével. Ha csak szinten tartani akarod magad akkor pedig ennyi se kell, lehet 0.8-1.0g-mal számolni.


Összegezve: Nincs általános szabály, menj orvoshoz / dietetikushoz aztán együtt beszéljétek meg a diétát. Ha nem fogadod meg a tanácsot és mégis általános szabály kell akkor tessék: alapjáraton 0.8-1.0g * 47. Fogyni ne akarjál 47 kilóval. Ha tömegelni szeretnél akkor 1.0-1.5g * 47.

2021. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem diétazom, csak egészségesen szeretnék étkezni.:) *100-130g ra gondoltam.
2021. máj. 29. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, ha egészséges vagy és sportolsz akkor ok. Ha gép előtt ülsz egész nap akkor kicsit fura. Azonban ha jól működik a veséd akkor nem lesz semmi bajod. Előző mondatban fontos a "ha" szócska.
2021. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baromság amit írtam. Ez a 2-2.5 is egy a múltból fennmaradt tévhit. Ezt már max csak azok a testépitők mondják akik a bodybuilder, scitec, biotech stb szinvonalú helyekről tájékózodnak.

Persze ők is csak azért mondják mert érdekük, hogy a sok fogyni vágyó meg edző ember zabálja magába a fehérjét.


ésőbb a WHO (Egészségügyi Világszervezet) által javasolt beviteli értékek egyre csökkennek, amely tény mutatja, hogy e kérdéskör még a szakemberek között is vitatott, nem egyértelmű. Jelenleg a napi fiziológiás (élettani) fehérjeminimum átlagosan 0,5 – 0,6 g/ttkg/fő/nap, azaz 70 kg testtömeg esetén mintegy 35-42 gramm jó minőségű fehérjét jelent. A biztonság érdekében azonban ezt 25%-kal megnövelik, így 0,70-0,75 g/ttkg értéket kapnak, amely az előbb említett példában 50-55 gramm fehérjét jelent, ülő foglalkozás esetében.


Egy csomó tanulmány kijött már, hogy 1.6nál nincs értelme többet venni. Egyszerűen nem fejlődik tőle az ember. A vizsgálatokban pedig nem kisjancsika vett részt hanem rendesen testépitők.


Szóval találós kérdés..ha egy 70kilós embernek a napi A 47g fehérje amúgy nem túl sok..természetesen költői túlzás volt. Viszont az már bőven túl van a szükségesen. Egy bizonyos részéből glikogén lesz.

Persze ha benne van a kalóriában akkor tök mindegy. A 100-130g fehérje meg mégnagyobb felesleg..hiszen nem abból lesz energiája valakinek hanem szénhidrátból, zsírból. A fehérjének más célja van

2021. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A mai makrom így nézett ki:

Fehérje: 110g

Szénhidrát: 160g

Zsír: 47g

Ezzel mi a baj?

2021. máj. 29. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Mint írtam kétszer ezzel az a baj, hogy a fehérjéből szénhidrát lesz.

A fehérje nagyon durván szét van marketingelve mostanság, hála a tápkieg iparnak.


Persze nekem mindegy. nem fogsz belehalni, nem leszel tőle egészségesebb se..csak nem látom értelmét. Én inkább ennék több szénhidrátot. Persze ha te ennyi húst akarsz enni akkor tedd azt, istenments, hogy beleszóljak ki mit egyen:D

2021. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom ha belefér a kalória keretben akkor nem fog széngisráttá válni.. Mindegy megpróbálok akkor kevesebb fehérjét fogyasztani, viszont a ch-t nem emelem mert attól elő jönnek a pattanásaim..
2021. máj. 29. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Miert nem valik szenhidratta? Szerinted mit csinal a szervezeted azzal a mennyiseggel? Beepul mind az izmokba csak ugy? Vagy folyamatosan hasmenesed van, hamlik a borod?


Nem a szenhidrattol vagy pattanasos. Semmi koze hozza. A pattanasok ha nem hormon problema okozza akkor emesztesi problema. Valamelyik elelmiszer vagy elelmiszerek okozzak a pattanasaid. Altalaban a feldolgozott elelmiszerek okozzak..vagy gluten tartalmu dolgok.

2021. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2#-vel értek egyet. Kérdező, teljesen rendben van a szénhidrát beviteled, felesleges feljebb vinned! A fehérjebeviteleddel sincs semmi gond, ha a veséid bírják, de elég ha 100 g körül eszel.
2021. máj. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!