Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen lefekvés...

Miért egészségtelen lefekvés előtt enni?

Figyelt kérdés
hol tudtok erről bővebben olvasni? leírnátok az összes okot légyszi?

2021. jún. 2. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem jó éjszakára megterhelni az emésztő szervrendszeredet. Csak ennyi amiért azt mondják hogy pl ne egyél 10 óra után
2021. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Amikor aktív vagy nagyobb a tápanyagfelhasználás a szervezetedben és ha napközben eszel akkor általában az jobban mozgósítja és effektívebben felhasználja a tested. Azonban ha este eszel amikor már nem vagy olyan aktív akkor a véredbe jutó tápanyag raktározódik mert nincs mire felhasználni pl. a cukor zsírrá alakul.
2021. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Mert éjjel aludni kell ;)

Mert éjjel pucolja magát a beled


Na meg ha éjjel nekiállsz enni, pláne hajnali 2 körül, könnyen kizabálod a hűtőt...

2021. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

2# A közvetlenül alvás előtti étkezés kerülésének nincs köze az aktivitáshoz. A cukor pedig nem alakul zsírrá...


Azért mert megterheled vele az emésztőrendszert és negatív irányban befolyásolod az alvásod minőségét. Éjjel a szervezetednek pihennie kellene, ha azonban közvetlenül előtte eszel, akkor az emésztőszervek éjjel az emésztéssel lesznek elfoglalva.

2021. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

4#


Akkor leirom részletesebben hátha csak azért van véleménykülönbségünk mert nem vagy jártas a témában.


1. Nappal mivel aktív vagy ezért a szervezeted fel tudja használni a bevitt szénhidrátokat és zsírokat. Így a felhasznált energiamennyiség (Merthogy ezekre mind kalóriaként kell tekinteni) jobban idomul az energia szükséglethez.

2. A vércukrot, illetve a vérzsírokat is próbálja a szervezet egyensúlyban tartani ezért megfelelő határok között mozog mindkettő.

Amennyiben valamelyik megemelkedik de éppen nincs rá igénye a szervezetnek akkor elraktározza vagy Glikogén formában a szénhidrátokat a májban, vagy a szénhidrátok zsírrá alakulnak. A zsírok pedig egyszerűen elraktározódnak vagy átalakulnak és utána raktározódnak el.


3. Ennek az egésznek a vezére az Inzulin, ami a zsírok és cukor szintjét is szabályozza a szervezetben.

Ha az emésztés alvás közben megemeli a vércukrot és a vérzsírok szintjét akkor inzulin fog kilépni a hasnyálmirigyből. Ami beindítja a lipogenesist, ami történetesen glükózból való zsírsavszintézist jelent.

(És igen az inzulinnak van olyan funkciója is, hogy sejtek könnyebben felveszik a glükózt a vérből. De a cukorraktárak elég limitáltak a szervezetben)

-> Nem értem mi alapján cáfolsz rá az állitásra de amennyiben meg tudod közelíteni más oldalról akkor szívesen elolvasom.


3. Valóban terhelheted az emésztőrendszered akkor, ha lefekvés előtt eszel, de nem azért lesz ebből probléma mert az emésztőrendszered akkor épp pihen vagy miegymás. Hanem azért, mert alvás közbeni alacsony metabolizmust feldöntöd azzal, hogy telenyomod felesleges energiával a szervezeted.

2021. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Nappal... oké, tehát aki éjszaka dolgozik, az ne egyen semmit, mert csak nappal történik energiafelhasználás. Ekkora hülyeséget. :D
2021. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Itt alvó emberekről probaltam beszelni 😳 Aktivitás kontra alvásról volt szó azt hittem ezt nem kell magyarazni

Tévedtem

2021. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Avaly, ez szövegértésből igen csúnya bukta lett...
2021. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokáig zabáltam lefekvés előtt, pihenés regenerálódás helyett, a szervezet e kajával van elfoglalva.De ez a kisebb rossz, akinek éjjel a sav visszaáramlott, már a légcsőbe, és fuldokolva levegő után kapkodott negyed óráig, utána még két óráig rossz levegőt venni, és hányás ízű a szája,az már nem eszik este 3 órával lefekvés előtt.Kétszer átéltem, mert telezabáltam magam, harmadszor nem akarok fuldokolva ébredni, és még a jobbik eset ha felébred.
2021. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!