Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy fogyjak le úgy kb 10kilót...

Hogy fogyjak le úgy kb 10kilót? 16F

Figyelt kérdés

173cm és 83kg, ideális testsúly az olyan 73kg. Tavaly júniusban voltam annyi, azután augusztusra 77kgra híztam, utána fogytam, aztán híztam, és fogytam.

Május eleje óta fogyozok semmi de semmi eredménye nincs. Az a baj hogy régen táncos voltam ezzel a testsúllyal semmit nem tudok csinálni, és a nagyobb baj hogy nagyon el vagyok zsirosodva. Combjaim egymast dorzsolik ha setalik, A mellem iszonyatosan lelog, és így nem veszek fel egy pólót mert szégyellem magam.

Május óta több vizet iszok, és felét eszem meg úgy kb azt aminek szoktam, valamint többet sétálok. De semmi eredménye.

Az hogy miért híztam el így, az jó kérdés életmódilag maximum a karantén zavart be a folyamatosan otthonléttel..



2021. jún. 6. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A séta helyett/mellett végezhetnél intenzívebb mozgást. 1 hónap még nem sok, valakinek lassabban indul be a fogyás.

Mit és mennyit eszel 1 nap?

2021. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

2#-vel egyetértek. A te esetedben a fogyáshoz nem elég a séta. Ahhoz, hogy valamennyi izmot felszedj - amivel növeled az alapanyagcserédet is - erősítő edzéseket kellene végezned. A kardió tekintetében is jobb lenne az intenzívebb mozgásforma pl. HIIT, kocogás, futás, bicikli...


Jó lenne tudni, hogy pontosan mit és nagyjából mennyit eszel egy nap.

2021. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy hónapja kosarazok heti 3 alkalommal, ahol elég intenzíven szoktam játszani.

Mennyit eszek?

- reggeli nincs

- ebéd vagy 200g rizses hús, vagy ami van itthon. Köretbol mindig 200-300gramm, vacsora 1-2 szelet kenyér. Kalóriákat számolom és 1500 - 2000 mennyiségig szoktam enni.



1-es kar hogy téged valaki nem rugdosott jól pofán.

2021. jún. 6. 21:32
 4/11 A kérdező kommentje:

Futás esténként nagyon néha (eddig úgy volt hogy az elején minden kora reggel elmentem futni egy fél órára, de mostanság inkább gyaloglás néha futás)

Gyalog járok igazából mindenhová, mivel a suli a város végén van oda is gyalog megyek ami olyan 1 óra séta. De gondolom ez kajak nem elég.

Ha elmegyek minden este futni, és nem eszek konkrétan semmit (magyarán 500-1000 kcal naponta) az hatásos lesz?

Visszagondolva igazából a semmitől hiztam el, mert nem zabálok mint ahogy az első írta.

2021. jún. 6. 21:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Mivel törölték a legelsőt nem a mostani egyesre gondoltam, bocsi ha félreértés történik.
2021. jún. 6. 21:39
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha elmegyek minden este futni, és nem eszek konkrétan semmit (magyarán 500-1000 kcal naponta) az hatásos lesz?"


Nem. A cél az, hogy felpörgessük az anyagcserédet és izmot szedj fel. Koplalással - azaz 1200 - kalória alatt ez nem fog működni.


A heti 3x kosárlabda edzés mellé jó lenne, ha betennél még 3x erősítő edzést - akár súlyzó, kettlebell, TRX vagy saját testsúlyos -. A sétát pedig folytasd!


Az étkezésed kevésnek tűnik és egy kis változtatásra szorul. Jó lenne, ha napi 3x ennél. Minden étkezésednek tartalmaznia kellene fehérjét, komlex szénhidrátokat és egészséges zsírokat. Pl:

- reggeli: 2 szelet TK kenyér, 2 tojásból rántotta, valamilyen zöldség v. zabkása, gyümölcsökkel és olajos magvakkal (10-15 szem) v. zabpalacsinta gyümölcsökkel v. pohárkrém (natúr joghurt, gyümölcs, zabpehely) v. tortilla benne tojás, sonka, zöldség...

- ebéd: ami otthon van v. sovány hús és 150-200 g köret

- vacsora: tk szendvics, sonkával, sajttal, zöldségekkel v. tortilla megtöltve ugyanezekkel pl. csirkemell kockákkal...


A köztes étkezéseid - uzsonna, tízórai - mindig valamilyen gyümölcs legyen, amihez hozzáteszel egy zsírban és fehérjében gazdag dolgot (pl. 10 szem olajos mag, cottage cheese, sovány túró, főtt tojás, fél kanálnyi mogyoróvaj...) . Ez lassítja a felszívódást, azaz később leszel éhes.


Szerintem kövess egy ehhez hasonló, tartható életmódot 1 hónapig. Figyeld meg, hogy lesz-e változás. Ennyi idő alatt az anyagcserédnek is helyre kell rázódnia.

A lelassult anyagcsere - az "ok nélkül hízok v nem tudok fogyni" - okai lehetnek a krónikus stressz, az erősítő edzés hiánya, a túl kevés alvás, a túl szigorú diéta, az étkezések kihagyása és a különböző hormonális problémák. Jó lenne ha ezekre odafigyelnél!

2021. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt megfogom próbálni.

A túl kevés alvás nagyon igaz rám, nagyon rossz alvó vagyok egy éve kb 4-6 órákat alszom.

2021. jún. 6. 22:51
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!

81kg vagyok, akkor 83 voltam. Tehát fogytam. Köszönöm a tippeket!

2021. jún. 16. 17:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Több folyadékot veszek be, mozgok, edzek is és kevesebbet eszek.
2021. jún. 16. 17:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok csak így tovább! :)
2021. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!