Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a különbség a koplalás és...

Mi a különbség a koplalás és az időszakos böjt között?

Figyelt kérdés
Élettani szempontból kérdezem, tudom, hogy melyik mit jelent. Miért egészségesebb a szervezet számára a folyamatos éheztetés (böjt), mint a folyamatos, kevés táplálékbevitel (koplalás)? Logikusan pont fordítva lenne, meg erre is nevelnek. :D
2021. jún. 8. 20:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Az erre nevelést úgy értem, hogy engem anno reggel soha nem engedtek el iskolába úgy, hogy ne ittam volna meg legalább egy pohár teát itthon, meg mindig kellett nálam lennie egy müzli szeletnek legalább, mert éhesnek lenni nem egészséges.
2021. jún. 8. 20:26
 2/4 A kérdező kommentje:
(cukros teát)
2021. jún. 8. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Időszakos böjtnél megkapja a szervezeted a szükséges napi kalóriát, csak nem annyira szétosztva. Amúgy ennek van több típusa is, nem csak a napi egyszer evős. Az egyik leggyakoribb formája a 16 óra böjt, 8 óra evés. Ezt nem nehéz tartani, könnyű megszokni és a fennmaradó időben (aminek egy részében ugye még alszol is), nem éhes az ember utána. Attól, hogy nem erre neveltek, még nem jelenti, hogy ez rossz lenne. Persze nem vagyunk egyformák, van akinek ez jól bejön és van akinek nem.
2021. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A böjt egyáltalán nem egészséges. Az időszakos böjt meg egy fogyókúra metódus, azt osztja be, hogy hány órán keresztül ehetsz 24 óra alatt, több variáció létezik.
2021. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!